Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστηρίου
ΚρωπίαΤοποθεσία
Κρωπία
πριν 20 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η ελληνική βιομηχανία ΝΕΟΚΕΜ Α.Ε., η οποία παράγει χρώματα υψηλής τεχνολογίας με εξειδίκευση στα χρώματα πούδρας για βαφή αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου, επιθυμεί να προσλάβει για τα κεντρικά της γραφεία στο Κορωπί Αττικής Βοηθό Λογιστηρίου για πλήρη απασχόληση αορίστου χρόνου.

Αρμοδιότητες

  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών δαπανών και λοιπών ημερολογιακών εγγραφών
  • Αρχειοθέτηση παραστατικών
  • Συμφωνίες λογαριασμών ισοζυγίου & τραπεζικών λογαριασμών
  • Συμμετοχή σε εργασίες μηνιαίου κλεισίματος
  • Εφαρμογή και τήρηση εσωτερικών διαδικασιών

Απαραίτητα προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη σε βιβλία Γ’ Κατηγορίας
  • Καλή γνώση του Ελληνικού Λογιστικού Σχεδίου
  • Εξοικείωση με συστήματα ERP (κατά προτίμηση στο πρόγραμμα Softone)
  • Άριστη γνώση αγγλικών & MS Office
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου και προτεραιοτήτων
  • Ομαδικό πνεύμα, Ακεραιότητα και Υπευθυνότητα

Παροχές

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστες εργασιακές συνθήκες
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυνατότητα χρήσης εταιρικού λεωφορείου από και προς την εγκατάσταση

Παρακαλούμε αποστείλετε το Βιογραφικό σας Σημείωμα στο jobs@neokem.gr με θέμα Βοηθός Λογιστηρίου.

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια προς όλα τα βιογραφικά.

Κρωπία