Για εργοδότες
Κωδ:ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΡΗΤΗ
Γραμματεία Πωλήσεων - Κρήτη

Περιγραφή Θέσης

Η θέση αυτή είναι υπεύθυνη για την υποστήριξη της ομάδας πωλήσεων, back office support και εξυπηρέτηση πελατών

Αρμοδιότητες Εργασίας

Η θέση αυτή έχει τις ακόλουθες υποχρεώσεις:

  • Διαχείριση Τηλεφωνικού Κέντρου
  • Υποστήριξη ομάδας πωλήσεων, back office support, Εξυπηρέτηση πελατών
  • Επικοινωνία, διαχείριση και εξυπηρέτηση των πελατών της εταιρίας
  • Διαχείριση και ερμηνεία των απαιτήσεων των πελατών
  • Επίλυση προβλημάτων πελατών και τεχνική υποστήριξη αυτών
  • Διαχείριση παραγγελιών και σύνταξη προσφορών
  • Προετοιμασία διάφορων Reports
  • Προετοιμασία, παρακολούθηση αποστολών
  • Οργάνωση γραφείου και τήρηση διαδικασιών του
  • Διαχείριση αλληλογραφίας
  • Έλεγχος και προγραμματισμός εισπράξεων
  • Αναζήτηση και σύνταξη διαγωνισμών δημοσίου
  • Συνεχής τεχνικές παρουσιάσεις – επιδείξεις – εκπαιδεύσεις του τρόπου με τον οποίο ένα προϊόν μπορεί να ανταποκριθεί στις ανάγκες των πελατών
  • Δημιουργία νέων και διατήρηση υφιστάμενων σχέσεων με τους πελάτες
  • Συμμετοχή σε εμπορικές εκθέσεις, συνέδρια και άλλες εκδηλώσεις
  • Ταξίδια για επιμόρφωση σε νέα προϊόντα και τεχνολογίες

Απαραίτητα προσόντα:

  • Το λιγότερο 3 χρόνια εμπειρία
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ευχάριστη προσωπικότητα
  • Εντιμότητα
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις σε περίπτωση άνδρα υποψηφίου
  • Άριστη γνώση Η/Υ και των εφαρμογών MS Office, MS Word, MS Excel, MS Power Point. .
  • Εξοικείωση με ERP και CRM κατά προτίμηση Softone
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Συνέπεια στην τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και τη διαχείριση πολλαπλών καθηκόντων

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Δημιουργικό περιβάλλον εργασίας
  • Πλήρη Απασχόληση

Όλα τα βιογραφικά θα θεωρηθούν απολύτως εμπιστευτικά. Αν θεωρείτε ότι όλα τα παραπάνω σας περιγράφουν και θα θέλατε να ενταχθείτε στην ομάδα της TREE COMPANY CO. S.A, μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας με email. Λάβετε υπόψη ότι μετά την προβολή όλων των βιογραφικών σημειωμάτων που ελήφθησαν, θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους υποψηφίους που πληρούν τις απαιτήσεις της εργασίας για να κανονίσουμε μια συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται αυστηρά εμπιστευτικές.

Ηράκλειο
πριν 18 μέρες