Για εργοδότες
Υπεύθυνος Εγγραφών & Σύμβουλος Σπουδών
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
Εκπαίδευση
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΕκπαίδευσηΚατηγορία θέσης
Εκπαίδευση

ΓΕΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Αναζητούμε έναν επαγγελματία με εμπειρία και σχετικές δεξιότητες, ενθουσιασμό και όρεξη να εργαστεί στην ομάδα Admissions & Exams του WSPC. Ο/η υποψήφιος-α συνεργάζεται με τον Operations Director και υποστηρίζει την ομάδα εκτελώντας ποικίλες ενέργειες κατά τη διαδικασία εγγραφών σπουδαστών σε εκπαιδευτικά προγράμματα του οργανισμού. Υποστηρίζει και αλληλοεπιδρά με τους υπόλοιπους συμβούλους σπουδών της ομάδας, το γενικότερο προσωπικό και τους σπουδαστές.

Προφίλ υποψηφίου-ας

  • 35 – 45 ετών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (σε περίπτωση άνδρα υποψήφιου)

Εκπαιδευτικό / Επαγγελματικό
background

  • Απαραίτητο Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης.
  • Άριστες γνώσεις Η/Υ (MS Office – με έμφαση σε Word & Excel).
  • Τουλάχιστον 5ετής εμπειρία σε τμήμα Εγγραφών, ή αντίστοιχο πεδίο. Εμπειρία στη βιομηχανία Οίνου/ Αποσταγμάτων και Πιστοποιήσεις του WSPC θα θεωρηθούν επιπλέον προσόντα και όχι απαραίτητη προϋπόθεση.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών.
  • Απαραίτητη συστατική επιστολή.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αντίστοιχη εργασιακή εμπειρία.
  • Εργασιακή εμπειρία ως Συντονιστής-στρια Εξετάσεων θα εκτιμηθεί.
  • Άριστη γραπτή και προφορική επικοινωνία, τόσο στα Ελληνικά όσο και στα Αγγλικά, με ιδιαίτερη προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες.
  • Ανεπτυγμένες υπολογιστικές και αναλυτικές δεξιότητες, με ικανότητα χρήσης προηγμένου MS Office, και εργασίας σε σύνθετα databases και spreadsheets.
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες, με ικανότητα διαχείρισης διαφορετικών εργασιών ταυτοχρόνως (multitasking).
  • Άριστες ικανότητες εξυπηρέτησης πελατών με συμβουλευτικό χαρακτήρα για τον σχεδιασμό εκπαιδευτικής πορείας σπουδαστών σύμφωνα με τις ανάγκες τους, λειτουργώντας σε ομαδικό περιβάλλον.
  • Υψηλό αίσθημα εντιμότητας κατά τη διαχείριση εμπιστευτικών πληροφοριών και ανταγωνιστικών ζητημάτων.
  • Εφαρμογή του κώδικα επαγγελματικής δεοντολογίας και εξυπηρέτησης πελατών, προώθηση και διατήρηση των standards του WSPC κατά την επικοινωνία με εσωτερικούς και εξωτερικούς συνεργάτες.
  • Ικανότητα για καινοτομία, εύρεση λύσεων και κατάλληλων πρακτικών που θα επιφέρουν επιθυμητά αποτελέσματα.

Κύρια Καθήκοντα

  • Επικοινωνία και σχεδιασμός εκπαιδευτικής πορείας υποψήφιων σπουδαστών, είτε δια ζώσης είτε τηλεφωνικά, πάντα με βάση τις κατευθυντήριες γραμμές του WSPC.
  • Ενημέρωση σπουδαστών που καλούν ή επισκέπτονται τη σχολή με διακριτικότητα στη διαχείριση ιδιαίτερων θεμάτων και άμεση μεταφορά στο κατάλληλο τμήμα/ υπάλληλο.
  • Άμεση ανταπόκριση σε ερωτήματα και αιτήματα σπουδαστών.
  • Διαχείριση όλων των ζητημάτων που αφορούν στο προσωπικό πρώτης γραμμής.
  • Ταξίδια σε άλλες Ελληνικές πόλεις για τη διεξαγωγή εξετάσεων του Examinations dpt. του WSPC.
  • Διαχείριση εικονικών εξετάσεων (mock exams).
  • Επιτήρηση εξετάσεων.
  • Έλεγχος σπουδαστικής καρτέλας αναφορικά με την έγκαιρη πληρότητα και εγκυρότητα των δηλωθέντων στοιχείων.
  • Δημιουργία reports για τον Operations Director.
  • Διατήρηση χρονοδιαγράμματος και προσωπικού ημερολογίου, συμμετοχή στην οργάνωση meetings, εκδηλώσεων και εκπαιδευτικών ταξιδιών.
  • Αναζήτηση και ανανέωση στοιχείων υποψήφιων σπουδαστών.
  • Κριτική ικανότητα για να αποφασίζει πότε να δρα αντί του Operations Director και πότε να μεταφέρει θέματα που χρίζουν ιδιαίτερης αντιμετώπισης.
  • Εκτέλεση άλλων γενικών διοικητικών καθηκόντων και projects που αναθέτονται από τον Operations Director.

Για αιτήσεις, παρακαλούμε αποστείλετε το βιογραφικό σας και συνοδευτική επιστολή στο
careers@wspc.gr.

Όλες οι αιτήσεις είναι αυστηρά εμπιστευτικές.

Παρακαλώ σημειώστε πως μετά την εξέταση όλων των βιογραφικών, μόνο οι υποψήφιοι που πληρούν τις προϋποθέσεις θα καλούνται για συνέντευξη.

Αποποίηση Ευθύνης

Σκοπός της περιγραφής της θέσης είναι να παρέχει μια αντιπροσωπευτική περίληψη των βασικών λειτουργιών που απαιτούνται για τη θέση και δεν πρέπει να ερμηνεύεται ως δήλωση συγκεκριμένων καθηκόντων και ευθυνών της συγκεκριμένης θέσης. Στους εργαζόμενους θα ανατεθούν καθήκοντα σχετικά με τη θέση μέσω από των τμημάτων πρόσληψης.

Παλαιό Φάληρο