Για εργοδότες
Κωδ:Ηλεκτρολόγος
Ηλεκτρολόγος - (Atrium Platinum) - Ρόδος
ΡόδοςΤοποθεσία
Ρόδος
πριν 18 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Περιγραφή θέσης:

Ο Ηλεκτρολόγος είναι υπεύθυνος για την εφαρμογή διορθώσεων και επισκευών στον εξοπλισμό και στα συστήματα κτιρίων και διασφαλίζει ότι οι εγκαταστάσεις είναι λειτουργικές, ακολουθώντας κάθε στιγμή τα πρότυπα και τις διαδικασίες που έχουν οριστεί από την εταιρία.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Εγκαθιστά, συντηρεί και επισκευάζει ηλεκτρικά συστήματα και εξοπλισμό σύμφωνα με τους κώδικες και τους κανονισμούς ασφαλείας.
  • Επιθεωρεί και δοκιμάζει τα ηλεκτρικά συστήματα ώστε να εντοπίσει τυχόν προβλήματα διασφαλίζοντας τη σωστή λειτουργία τους.
  • Αντιμετωπίζει προβλήματα και πραγματοποιεί τις απαραίτητες επισκευές και αντικαταστάσεις.
  • Εισέρχεται στα δωμάτια των επισκεπτών προς διόρθωση βλάβης ή φθοράς και εξασφαλίζει ότι ακολουθούνται κάθε στιγμή τα πρότυπα εξυπηρέτησης 5 αστέρων που έχουν καθοριστεί από την εταιρία.
  • Πραγματοποιεί προληπτικούς ελέγχους και συμπληρώνει τις ανάλογες αναφορές.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Τουλάχιστον 3 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας ως ηλεκτρολόγος, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον
  • Καλά ελληνικά (προφορικά), γνώση της αγγλικής γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Καλή φυσική κατάσταση

Αναγκαίες δεξιότητες και αξίες:

  • Σεβασμός/πειθαρχία
  • Επαγγελματισμός/υπευθυνότητα
  • Ενεργητικότητα
  • Πνεύμα ομαδικότητας

Πληροφορίες εταιρίας και παροχές προσωπικού:

Τα Atrium Hotels & Resorts προσφέρουν ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών σε ένα δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας. Η διαμονή και σίτιση καλύπτονται πλήρως από το ξενοδοχείο στο οποίο εργάζεστε.

Επιπρόσθετα, πραγματοποιούνται διαλέξεις εκπαιδευτικού χαρακτήρα καθώς και εξατομικευμένα προγράμματα εκπαίδευσης, βασιζόμενα στις ανάγκες του εκάστοτε εργαζομένου με γνώμονα την επαγγελματική και προσωπική εξέλιξη.

Καταληκτικά, εφαρμόζοντας αξιοκρατικά συστήματα αξιολόγησης και ανταμοιβών, παρέχονται μηνιαία χρηματικά bonus με γνώμονα την απόδοση των εργαζομένων.

Ρόδος