For Employers
Ref:JR_ACC01
Βοηθός Λογιστή (Junior Accountant)
Job post no longer accepts applications

Εταιρεία με ηγετική θέση στον κλάδο των κινηματογραφικών παραγωγών αναζητά ταλαντούχο και δυναμικό άτομο για να ενταχθεί στο τμήμα Λογιστηρίου της.

Αν είστε ενθουσιώδης, οργανωτικός και επιδιώκετε συνεχή εξέλιξη, σας περιμένουμε στην ομάδα μας!

Καθήκοντα:

  • Καταχωρήσεις Διπλογραφικών Βιβλίων και Τιμολόγηση (Βιβλία Γ’ Κατηγορίας)
  • Τήρηση Ηλεκτρονικού Αρχείου
  • Έλεγχος και συμφωνίες λογαριασμών Εμπορικού και Γενικής Λογιστικής
  • Έλεγχος και συμφωνίες τραπεζικών λογαριασμών
  • Υποστήριξη και συμμετοχή στην κατάρτιση μηνιαίων και ετήσιων οικονομικών αναφορών

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτος AΕΙ / TΕΙ Λογιστικής Κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε οργανωμένο λογιστήριο σε βιβλία Γ’ κατηγορίας επιθυμητή
  • Γνώση Ελληνικών Λογιστικών Προτύπων επιθυμητή
  • Γνώση χειρισμού ERP επιθυμητή
  • Γνώση χειρισμού MS Office επιθυμητή
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Ομαδικό Πνεύμα & Προσαρμοστικότητα
  • Ικανότητα Διαχείρισης Χρόνου
  • Επικοινωνιακές & Οργανωτικές Δεξιότητες

Η Εταιρεία παρέχει:

  • Ανταγωνιστικό Πακέτο Αποδοχών, ανάλογο των προσόντων
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Υγείας
  • Συνεχή Εκπαίδευση (Σεμινάρια Επιμόρφωσης)
  • Άριστο Περιβάλλον Εργασίας

Εάν θέλετε να γίνετε μέλος μιας δυναμικής και δημιουργικής ομάδας, παρακαλούμε στείλτε το βιογραφικό σας.

Η διαδικασία αξιολόγησης:

Οι υποψήφιοι που πληρούν τα κριτήρια θα κληθούν για συνέντευξη. Όλα τα βιογραφικά θα τηρηθούν με απόλυτη εχεμύθεια και θα χρησιμοποιηθούν αποκλειστικά για την κάλυψη θέσεων εργασίας. Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας επιλογής, τα βιογραφικά θα διατηρηθούν στο αρχείο της εταιρείας για 6 μήνες και στη συνέχεια θα καταστραφούν.

Γίνετε μέρος της επιτυχίας μας και εξελιχθείτε μαζί μας!

Related tags
JOB SUMMARY
Piraeus
2 months ago
Entry / Junior
Full-time