For Employers
Λογιστής - ALUMINCO S.A

Αρμοδιότητες:

  • Σύνταξη και υποβολή δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος ομίλου & διοίκησης
  • Υποβολή δηλώσεων παρακρατούμενων φόρων ομίλου
  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών
  • Λογιστική και εξωλογιστική παρακολούθηση των δανείων
  • My data
  • Τήρηση αρχείου και ηλεκτρονική υποβολή ιδιωτικών Συμφωνητικών των εταιρειών – κατάθεση συμφωνητικών τεχνικών έργων στην Δ.Ο.Υ.
  • Ενάρξεις – μεταβολές εταιρειών- υποκαταστημάτων όλων των εταιρειών
  • Υποβολή ηλεκτρονικών μισθωτηρίων των εταιρειών και των φυσικών προσώπων
  • Δάνεια εργαζομένων
  • Ε9 όλων των εταιρειών και διοίκησης
  • Επενδυτικά προγράμματα
    • Αποστολή αρχείων για την υποβολή τους
    • Σύνταξη προσφορών
    • Τροποποιήσεις προγραμμάτων
    • Συμβασιοποίηση προμηθευτών με leasing
    • Παρακολούθηση πληρωμής προμηθευτών
    • Αποστολή όλων των αρχείων για τον έλεγχο ολοκλήρωσης
    • Ασφάλιση μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Τήρηση αρχείου extrait των όψεως και δανειακών λογαριασμών και δανειακών συμβάσεων και εγκεκριμένων ορίων
  • Διαχείριση Factoring πελατών
  • Διαχείριση Leasing
  • Αποστολή όλων των απαραίτητων εγγράφων στις τράπεζες για όλες τις εταιρείες(ανανέωση πιστωτικών ορίων, χρηματοδοτήσεις εταιρειών, γνωμάτευση νομιμοποίησης εκπρόσωπων, άνοιγμα νέων λογαριασμών κ.τ.λ.)
  • Έκδοση-ανανέωση εταιρικών πιστωτικών καρτών
  • Αρχείο έρευνας και Ανάπτυξης
  • Αποστολή δικαιολογητικών σε ορκωτούς
  • Επικοινωνία και τήρηση αρχείου με τις εταιρείες του εξωτερικού (επενδυτικά & ορκωτούς)
  • Κεντρικό Μητρώο Πραγματικών δικαιούχων των εταιρειών και Σωματείου

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Εργασιακή εμπειρία σε θέση Λογιστή
  • Βαθιά γνώση των κανονισμών και των διαδικασιών λογιστικής, συμπεριλαμβανομένων των Γενικώς Αποδεκτών Λογιστικών Αρχών (GAAP)
  • Εμπειρία σε λογισμικό λογιστικής Sap
  • Προχωρημένη γνώση του Excel,
  • Εμπειρία στις λειτουργίες του καθολικού
  • Μεγάλη προσοχή στη λεπτομέρεια και καλές αναλυτικές δεξιότητες
  • Πτυχίο πανεπιστημίου στη Λογιστική, τα Χρηματοοικονομικά ή σχετικό τομέα

Προσφέρουμε:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευκαιρίες για επαγγελματική εξέλιξη και κατάρτιση.
  • Ευχάριστο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
Related tags
JOB SUMMARY
Oinofyta
4 days ago
Mid-level
Full-time