For Employers
Job Header Image
Ref:FARM0924
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΦΑΡΜΑΣ ΑΙΓΟΠΡΟΒΑΤΩΝ
5 days ago
Posted date
5 days ago
SeniorMinimum level
Senior

Η ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΕΒΕ, με ισχυρή παρουσία στο χώρο της τυροκομίας και εργοστάσια στην Άρτα και Ελασσόνα, με ηγετικό μερίδιο στην Ελληνική αγορά και έντονη εξαγωγική δραστηριότητα, αναζητεί, για λογαριασμό της ΦΑΡΜΑ ΗΠΕΙΡΟΣ:

ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΦΑΡΜΑΣ ΑΙΓΟΠΡΟΒΑΤΩΝ

Ο ρόλος είναι πλήρους απασχόλησης και έχει ως έδρα την Καμπή Άρτας.

 Σκοπός της θέσης:

Ο κάτοχος της θέσης είναι υπεύθυνος/η για την εξασφάλιση των εξαιρετικών σταβλικών εγκαταστάσεων με στόχο την ευζωία του ζωικού κεφαλαίου.  Επιμελείται και εξασφαλίζει την τήρηση των  ζωοτεχνικών προτύπων, την ευζωία  σε συνεργασία με τους κτηνιάτρους και λοιπούς επιστημονικούς συνεργάτες της Φάρμας, την τήρηση των διαδικασιών,  την σωστή χρήση, αξιοποίηση και συντήρηση του τεχνικού εξοπλισμού και των κτιριακών υποδομών καθώς και την τήρηση του ηλεκτρονικού αρχείου ζώων.

Καθήκοντα:

  • Φροντίδα και χειρισμοί σταβλισμού (μετακινήσεις ζωικού κεφαλαίου, ομαδοποίηση, συγκράτηση ζώων).
  • Συνεργασία με κτηνιάτρους για το αναπαραγωγικό πλάνο και τους εμβολιασμούς.
  • Τήρηση ηλεκτρονικού αρχείου μητρώου ζώου (θεραπείες – κυοφορίες – εμβολιασμοί).
  • Εφαρμογή και έλεγχος διαδικασιών Φάρμας.
  • Σωστή χρήση και συντήρηση εξοπλισμού & μέσων.
  • Παραγγελίες πρώτων υλών, φαρμάκων και αναλωσίμων.
  • Διαχείριση και οργάνωση προσωπικού με πνεύμα συνεργατικότητας και ομαδικότητας.
  • Τήρηση απαιτήσεων νομοθεσίας.
  • Ενημέρωση για καινοτομίες στην προβατοτροφία, π.χ. στις μεθόδους σταβλισμού, πρόληψης, διατροφής ζώων κ.λ.π..
  • Εισηγήσεις βελτίωσης ζωοτεχνικών προτύπων ή / και διαδικασιών μονάδας.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ (κατά προτίμηση σε σπουδές κτηνιατρικής – γεωπονίας – ζωοτεχνίας, τεχνολογίας τροφίμων).
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 έτη σε κτηνοτροφική μονάδα.
  • Καλές γνώσεις χρήσης Η/Υ (MS Office,outlook).
  • Καλή γνώση Αγγλικών.
  • Κατοχή διπλώματος οδήγησης αγροτικού μηχανήματος θα συνεκτιμηθεί.

 Παρέχονται:

  • Σταθερό περιβάλλον εργασίας.
  • Ομαδική ασφάλιση.
  • Εταιρικό αυτοκίνητο.
  • Εταιρικό τηλέφωνο.
  • Ετήσιο bonus.
  • Εκπαίδευση.
  • Προοπτικές εξέλιξης.

Γίνε μέρος της μεγάλης ομάδας μας και στείλε το βιογραφικό σου!

Related tags
JOB SUMMARY
Xirovounio
5 days ago
Senior
Full-time