For Employers
Μηχανικός Εργοταξίου (Construction Manager), Αττική
Job post no longer accepts applications
Company logo - click to visit company page
101-250
Construction

H bbf: είναι μία από τις κορυφαίες και ταχύτερα αναπτυσσόμενες εταιρείες στην αγορά ακινήτων στην Κύπρο και την Ελλάδα, προσφέροντας στους πελάτες της υπηρεσίες όπως πωλήσεις ακινήτων, ενοικιάσεις, διαχείριση, κατασκευή και άλλες συναφείς υπηρεσίες. Λόγω επέκτασης του κύκλου εργασιών, η bbf: επεκτείνει το εσωτερικό προσωπικό της και αυτή τη στιγμή αναζητά έμπειρο Μηχανικό Εργοταξίου (Construction Manager) στην ευρύτερη περιοχή της Αττικής να ενταχθεί στην ομάδα.

Κύριες αρμοδιότητες και ευθύνες:

  • Παρακολουθεί την πρόοδο των εργασιών, την τήρηση του καθημερινού προγράμματος και του χρονοδιαγράμματος του έργου.
  • Συμμετέχει στις τακτικές ή έκτακτες συναντήσεις με τους μελετητές του έργου.
  • Εποπτεύει την ορθή υλοποίηση των εργασιών από τους υπεργολάβους, σύμφωνα με τις μελέτες, τις προδιαγραφές κατασκευής, τις απαιτήσεις του έργου και το πρόγραμμα εργασιών.
  • Επιβλέπει τη σύνταξη προμετρήσεων και επιμετρήσεων των εργασιών και τους προϋπολογισμούς αυτών.
  • Ελέγχει, καθοδηγεί και επιβλέπει την όποια απαραίτητη τροποποίηση των μελετών εφαρμογής, εφόσον απαιτηθεί.
  • Ελέγχει τους λογαριασμούς και τις πιστοποιήσεις των εργολάβων/υπεργολάβων.
  • Ελέγχει το ημερολόγιο και το αρχείο του έργου.
  • Παρέχει υποστήριξη και καθοδήγηση στους εργοδηγούς και τα συνεργεία του έργου.
  • Υπεύθυνος για την ποιότητα των εργασιών σύμφωνα με τις προδιαγραφές της εταιρείας.
  • Υπεύθυνος για την τήρηση των κανόνων ασφαλείας και ατομικής προστασίας τόσο των τεχνικών του τμήματος όσο και των εξωτερικών συνεργείων.
  • Ενημερώνει τακτικά το Project Management DPT σχετικά με την εξέλιξη των εργασιών και προετοιμάζει αναφορές σε εβδομαδιαία/μηνιαία βάση.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού ΑΕΙ/ΤΕΙ.
  • 5-10 έτη εμπειρία σε επίβλεψη και συντονισμό κτιριακών έργων.
  • Εμπειρία σε σύνταξη προμετρήσεων, επιμετρήσεων και προϋπολογισμών έργων.
  • Πολύ καλή γνώση προγραμμάτων MS Office, χρονικού προγραμματισμού MS Project και σχεδιασμού AutoCAD.
  • Άριστη γνώση αγγλικών (προφορικά και γραπτά).

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Παροχή 13ου μισθού.
  • Συνεχής εκπαίδευση και εξέλιξη.
  • Ευκαιρία εργασίας σε εξειδικευμένα έργα.
  • Προοπτικές καριέρας σε ένα ταχέως αναπτυσσόμενο επιχειρηματικό περιβάλλον.

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι παρακαλούνται να υποβάλουν την αίτησή τους εδώ.

Related tags
JOB SUMMARY
Athens
2 months ago
Senior
Full-time