For Employers
Sales Support Engineer
Job post no longer accepts applications
2 months ago
Posted date
Mid-levelMinimum level
Mid-level

H εταιρεία NIGICO AEBE, κορυφαία εταιρεία στον χώρο της διαχείρισης ενέργειας, ζητάει Μηχανικό Υποστήριξης Πωλήσεων / Sales Support Engineer για τον τομέα των κρίσιμων βιομηχανικών και τηλεπικοινωνιακών εφαρμογών.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανικού - κατά προτίμηση Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Δίπλωμα οδήγησης Ι.Χ.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Επιθυμητά προσόντα:

  • Εξοικείωση με προγράμματα ERP/CRM
  • Γνώση εφαρμογών Autocad, PVSYST ή αντίστοιχων
  • Εμπειρία σε μελέτη και κατασκευή φωτοβολταϊκών συστημάτων

Κύρια καθήκοντα:

  • Σχεδιασμός και κοστολόγηση τεχνικών λύσεων
  • Προετοιμασία τεχνικών και οικονομικών προσφορών

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης σε μια δυναμικά εξελισσόμενη εταιρία
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα δυναμικό περιβάλλον
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
Related tags
JOB SUMMARY
Agios Dimitrios
Mid-level
Full-time