For Employers
Ref:(FS11)
ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

Προϊστάμενος Οικονομικών Υπηρεσιών. (κωδ: FS11)

Ο/Η υποψήφιος/ια αναφέρεται στον Γενικό Διευθυντή  της εταιρίας.

Κύριες αρμοδιότητες

Ελέγχει και εφαρμόζει τις διαδικασίες των εργασιών του Λογιστηρίου

Επιβεβαιώνει την ορθότητα των λογιστικών καταχωρήσεων και την νομιμότητα των σχετικών παραστατικών.

Εφαρμόζει ή και τροποποιεί το λογιστικό σχέδιο και τα κέντα κόστους, σύμφωνα με τις ανάγκες λειτουργίας της εταιρείας.

Εκδίδει συμφωνημένα Ισοζύγια και μηνιαία αποτελέσματα, το πρώτο δεκαήμερο του επόμενου μήνα.

Συμμετέχει στη σύνταξη του προϋπολογισμού και ταμειακού προγραμματισμού καθώς  και  παρακολουθεί την υλοποίησή των.

Συντάσσει τα ετήσια οικονομικά αποτελέσματα και τον Ισολογισμό.

Εφαρμόζει πιστά τη φορολογική νομοθεσία και επιβλέπει την απόδοση των παρακρατούμενων φόρων, εισοδήματος και ασφαλιστικών κρατήσεων.

Συντονίζει και εποπτεύει τις εισπράξεις της εταιρείας.

Συνεργάζεται με τους τους ορκωτούς λογιστές τους νομικούς συμβούλους και τους εξωτερικούς συνεργάτες.

Εποπτεύει τις καθημερινές συναλλαγές, σύμφωνα με τον προγραμματισμό (ταμειακό και προϋπολογισμού) της εταιρείας.

Καθιερώνει πολιτικές και διαδικασίες της αρμοδιότητάς του, σύμφωνα με τους εταιρικούς στόχους.

Απαραίτητα προσόντα

Δικαίωμα υπογραφής Α΄τάξης.

Τουλάχιστον πτυχίο ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης.

Καλή γνώση MS Office.

Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση διοίκησης

Συνέπεια στους χρόνους έκδοσης των αποτελεσμάτων.

Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Η εταιρία προσφέρει:

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων.

Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης.

Οι ενδιαφερόμενοι, παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους αναφέροντας τον κωδικό (FS11)

Related tags
JOB SUMMARY
Athens
8 days ago
Senior
Full-time