For Employers
υπεύθυνη/ο τμήματος Λογιστηρίου
5 days ago
Posted date
5 days ago
SeniorMinimum level
Senior
FinanceJob category
Finance

Ανώνυμος Εταιρεία Παροχής Υπηρεσιών που δραστηριοποιείται σε όλη την Ελλάδα καθώς και στο Εξωτερικό αναζητά υπεύθυνη/ο τμήματος Λογιστηρίου.

Απαραίτητα Προσόντα - Προϋποθέσεις Θέσης:

  • Πτυχίο Ανώτερου Εκπαιδευτικού Ιδρύματος της Ελλάδας, ή του εξωτερικού.
  • Άριστος χειρισμός Η/Υ, λογιστικών προγραμμάτων, SOFT
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Συνέπεια, Υπευθυνότητα, Ομαδικό πνεύμα.
  • Διαθεσιμότητα για άμεση πρόσληψη.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε ανάλογη θέση.

Καθήκοντα:

  • Καταχώρηση όλων των παραστατικών και οικονομικών πράξεων στα λογιστικά       βιβλία.
  • Καταχώρηση εγγραφής μισθοδοσίας.
  • Συμφωνία έκδοση και αποστολή ισοζυγίων και καρτέλες λογαριασμών για δηλώσεις ΦΠΑ, παρακρατούμενων και λοιπών φόρων.
  • Έλεγχος και συμφωνία λογαριασμών μισθοδοσίας με πρόγραμμα μισθοδοσίας.
  • Έκδοση τιμολογίων.
  • Συμφωνία υπολοίπων πελατών – προμηθευτών.
  • Παρακολούθηση εισπράξεων πελατών.
  • Αρχειοθέτηση παραστατικών.
  • Προετοιμασία μισθοδοσίας.
  • Βεβαιώσεις εργαζομένων (Αποδοχών, Επιδομάτων κλπ).
  • Σύνταξη και συμφωνία καταστάσεων ΑΠΔ και υποβολή αυτών μέσα στις προθεσμίες που ορίζει το ΙΚΑ.
  • Διαχείριση υπηρεσιών (ΕΡΓΑΝΗ).
  • Διαχείριση εργασιών my Data.

Παροχές:

  • Εργασία γραφείου σε ένα πολλά υποσχόμενο περιβάλλον.
  • Σύμβαση Εργασίας Αορίστου Χρόνου.
  • Πλήρης απασχόληση (8ωρη).
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ανάλογα με τα προσόντα.
  • Συνεχής εκπαίδευση από την πρώτη ημέρα της πρόσληψης.
Related tags
JOB SUMMARY
Palaio Faliro
5 days ago
Senior
Full-time