For Employers
Marketing Manager
Company logo - click to visit company page
Pharmaceutical & Health sector
13 days ago
Posted date
13 days ago
SeniorMinimum level
Senior

Η εταιρεία PHARMEX , φαρμακευτική εταιρεία με ηγετική θέση στο χώρο του φαρμάκου & δερμοκαλλυντικού και έδρα στo Περιστέρι Αττική, ενδιαφέρεται να προσλάβει άμεσα MARKETING MANAGER για πλήρη απασχόληση.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Σχεδιασμός του marketing πλάνου και των στρατηγικών που θα διασφαλίσουν την αποτελεσματική υλοποίηση του
  • Υπεύθυνος για την υλοποίηση, παρακολούθηση και αξιολόγηση των ενεργειών ATL, BTL και Trade Marketing
  • Υπεύθυνος για την παρουσίαση νέων προϊόντων και του πλάνου marketing στο Τμήμα Πωλήσεων, Συνεργάτες, κλπ.
  • Διοργάνωση παρουσιάσεων και συμμετοχή σε εκθέσεις, επικοινωνία με διοργανώτριες εταιρείες και υπολογισμό του κόστους βάσει του Marketing Plan.
  • Παρακολούθηση και ανάλυση της αγοράς συμμετέχοντας στη δημιουργία νέων προϊόντων (NPD)
  • Ανάλυση και αξιολόγηση των στοιχείων πωλήσεων, έρευνα αγοράς, κλπ.
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα της Εταιρείας (Τμήμα Πωλήσεων, R&D & Regulatory) και εξωτερικούς συνεργάτες(Δημιουργικό, Διαφημιστικές Εταιρείες, Εταιρείες Έρευνας) για την ομαλή λειτουργία της Εταιρείας
  • Καθορισμός και τήρηση του ετήσιου budget
  • Δημιουργία reports και προτάσεων βελτίωσης σχετικά με την πορεία των brands

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Marketing ή σε συναφή τομέα
  • Εμπειρία τουλάχιστον 5 έτη σε ανάλογη θέση κρίνεται απαραίτητη
  • Εμπειρία σε traditional & digital marketing με έμφαση στα social media και τη δημιουργία περιεχομένου
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση MS Office και εξοικείωση με ERP συστήματα
  • Επικοινωνιακές, Αναλυτικές και Οργανωτικές ικανότητες, υπευθυνότητα, έμφαση στο αποτέλεσμα

Παροχές εταιρείας:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
  • Δυναμικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη
Related tags
JOB SUMMARY
Peristeri
13 days ago
Senior
Full-time