For Employers
Sports Team Sales Development Rep.
Job post no longer accepts applications

Η εταιρία GSA Sport στα πλαίσια της ραγδαίας ανάπτυξης αναζητά στέλεχος για το τμήμα πωλήσεων Teamsales. (Διαχείριση – Πωλήσεις αθλητικού εξοπλισμού σε αθλητικά σωματεία – συλλόγους)

Κύρια καθήκοντα της θέσης:

  • Διαχείριση και διατήρηση υπάρχοντος πελατολογίου (αθλητικών σωματείων-συλλόγους).
  • Ανάπτυξη και εύρεση πελατολογίου.
  • Υπεύθυνος για ολόκληρο τον κύκλο πώλησης (επίσκεψη σε πελάτη, διάγνωση αναγκών, πρόταση/προσφορά, λήψη παραγγελίας, πληρωμή).
  • Τήρηση εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής.
  • Ενημέρωση υποψήφιων πελατών για τα προϊόντα της εταιρίας.
  • Επίτευξη εμπορικών στόχων.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Προυπηρεσία στον αθλητικό χώρο των πωλήσεων τουλάχιστον 2 έτη.
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ.
  • Απαραίτητη η γνώση Αγγλικών.
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός Αθήνας.
  • Πρωτοβουλία και ομαδικότητα.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψήφιους) και κατοχή διπλώματος οδήγησης.

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό μηνιαίο μισθό με bonus επίτευξης στόχων.
  • Πλήρη ασφάλιση.
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο για επαγγελματική χρήση και κάλυψη εξόδων επαγγελματικής κίνησης.
Related tags
JOB SUMMARY
Metamorfosi
a month ago
Senior
Full-time