For Employers
Ref:EXPORT2024
ΠΩΛΗΤΗΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Η  CANDIA, μια από της ηγέτιδες επιχειρήσεις στο κλάδο της στρωματοποιίας,  με πάνω από 100 σημεία πώλησης (φυσικά καταστήματα και shop-in-shop) και παραπάνω από 150 εργαζομένους σε όλη την Ελλάδα, αναζητά Πωλητή Εξωτερικού.  Η θέση αφορά εργασία πλήρους απασχόλησης με έδρα τα κεντρικά γραφεία της εταιρείας στα Σπάτα, Αττικής και δυνατότητα συχνών ταξιδίων (περίπου το 50% του χρόνου εργασίας) στην Ευρώπη.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Προώθηση B2B πωλήσεων στην Ευρώπη.
  • Επέκταση και διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου.
  • Συμμετοχή σε διεθνείς εκθέσεις στις οποίες παίρνει μέρος η εταιρεία.
  • Συμμετοχή σε οργανωμένες εταιρικές ενέργειες πωλήσεις, μάρκετινγκ και αποτελεσματικής εξυπηρέτησης πελατών.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρίας σε B2B πωλήσεις
  • Άριστη γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας, τόσο σε προφορικό όσο και σε γραπτό επίπεδο.
  • Πολύ καλή χρήση υπολογιστή (ειδικά Word, Excel και Outlook)
  • Δεξιότητες διαπραγμάτευσης, επίλυσης προβλημάτων και προσανατολισμού στην εξυπηρέτηση και την ικανοποίηση του πελάτη

Η Candia προσφέρει:

  • Σύμβαση πλήρους απασχόλησης, αορίστου χρόνου
  • Προμήθειες και bonus επί των πωλήσεων
  • Πρόσβαση στις εταιρικές εκπτώσεις και τα προνόμια του Ομίλου
  • Εταιρικό κινητό και laptop
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Εξαιρετικές ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης μέσα στην εταιρεία

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται αυστηρά εμπιστευτικές. Μετά από προσεκτική εξέταση όλων των ληφθέντων βιογραφικών, θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους υποψηφίους που πληρούν τις απαιτήσεις της θέσης εργασίας για να κανονίσουμε μια συνέντευξη.

Related tags
JOB SUMMARY
Paiania
13 days ago
Mid-level
Full-time