For Employers
Πωλητής Ανταλλακτικών Ναυτικών Κινητήρων

Ο όμιλος εταιρειών ΕΛΤΡΑΚ Α.Ε. ζητεί να προσλάβει στην Αθήνα

Πωλητή Ανταλλακτικών Ναυτικών Κινητήρων

Περιγραφή της Eταιρείας

Ο όμιλος ΕΛΤΡΑΚ έχει υπάρξει συνώνυμος της επιτυχίας και της σταθερής εξέλιξης. Από την ίδρυσή του ακόμα το 1982, έχει χαράξει μία σημαντική πορεία, με δύο ηγέτιδες μάρκες παγκοσμίως, την Caterpillar και τη Bridgestone, επιδεικνύοντας απαράμιλλη συνέπεια και επαγγελματισμό. Στην συνέχεια πρόσθεσε και άλλες σημαντικές εταιρείες όπως η JLG με τις πλατφόρμες εναερίου εργασίας, η MaK με τους ναυτικούς κινητήρες, η Palfinger με τα συστήματα ανύψωσης, φόρτωσης και διαχείρισης φορτίων, η PowerScreen, η MB και η Pronar με κορυφαίο εξοπλισμό θραύσης, διαλογής και ανακύκλωσης.

Περιγραφή Θέσης:

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα είναι σε συνεχή επαφή με τους πελάτες του ναυτιλιακού κλάδου για την εξυπηρέτησή των αναγκών τους σε ανταλλακτικά.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνεί με τους πελάτες για την διερεύνηση των αναγκών τους και την εύρεση των κατάλληλων ανταλλακτικών.
  • Χειρίζεται τα διαθέσιμα πληροφοριακά συστήματα για την σύνταξη και αποστολή προσφορών και την εκτέλεση παραγγελιών.
  • Οργανώνει αποστολές ανταλλακτικών μέχρι την παραλαβή τους από τον πελάτη. ενεργώντας για την τιμολόγησή τους, τη μεταφορά τους και τον εκτελωνισμό τους όπου απαιτείται.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Τεχνικής Σχολής, Τ.Ε.Ι ή Σχολής Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού.
  • Επιθυμητή εμπειρία σε ανάλογη θέση.
  • Δυνατότητα κατανόησης τεχνικού κειμένου και μηχανολογικού σχεδίου.
  • Καλή χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή και προγραμμάτων MS Office
  • Καλή γνώση Αγγλικών.

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Πρόσθετη ιατροφαρμακευτική, συνταξιοδοτική κάλυψη.
  • Ευκαιρίες βελτίωσης και εκπαίδευσης μέσω προγραμμάτων με προοπτικές εξέλιξης.
  • Εταιρικό λεωφορείο για διευκόλυνση μετακίνησης.
  • Εταιρικό κινητό & laptop.

🚀Ελάτε να γίνετε μέλος μιας ομάδας που επενδύει στην ανάπτυξη, την εξέλιξη και την ανταμοιβή των εργαζομένων της.

Για περαιτέρω πληροφορίες της εταιρίας μας μπορείτε να μπείτε στο παρακάτω link: https://eltrak.gr/

Related tags
JOB SUMMARY
Kifisia
2 hours ago
Entry / Junior
Full-time