For Employers
CHEF DE PARTIE/ A MΑΓΕΙΡΑΣ
Job post no longer accepts applications
2 months ago
Posted date
Mid-levelMinimum level
Mid-level
TourismJob category
Tourism

Αρμοδιότητες

  • Βοήθεια κατά την προετοιμασία και το σχεδιασμό όλων των μενού φαγητού και ποτών
  • Δημιουργία πιάτων υψηλής ποιότητας, τόσο από πλευράς εμφάνισης όσο και από πλευράς γεύσης
  • Οργάνωση και διασφάλιση ότι η κουζίνα λειτουργεί σωστά και ομαλά τηρώντας τα πρότυπα ποιότητας.
  • Αντικατάσταση του Executive Chef στην οργάνωση της κουζίνας
  •  Επίλυση και διαχείρηση τυχόν προβλημάτων.
  • Διαχείριση και εκπαίδευση του προσωπικού κουζίνας.
  • Παραγγελία προμηθειών για τη δημιουργία κατάλληλου αποθέματος
  • Φροντίζει να τηρούνται οι κανόνες υγιεινής και τα πρότυπα ασφαλείας
  • Διατήρηση θετικής και επαγγελματικής προσέγγισης με συναδέλφους, συνεργάτες και πελάτες

Απαραίτητα προσόντα

  • Προϋπηρεσία ως Sous chef τουλάχιστον ένα έτος
Ικανότητες & Δεξιότητες
  •  Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  •  Δημιουργική σκέψη
  •  Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  •  Οργανωτικές δεξιότητες
  •  Τήρηση κανόνων υγιεινής

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαμονή & Διατροφή
  • 'Αριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης
Related tags
JOB SUMMARY
Anavyssos
Mid-level
Seasonal