For Employers
Καμαριέρα - Κρήτη
Job post no longer accepts applications
a month ago
Posted date
a month ago
Mid-levelMinimum level
Mid-level
TourismJob category
Tourism

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.

Με 23 ξενοδοχεία, 8,000 δωμάτια και πάνω από 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο, Κέρκυρα και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.

Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασίας στα ξενοδοχεία του στην Κρήτη:

Καμαριέρα – CRETE

Περιοχή: Κρήτη

Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης

Ref: HO/ MAIDC

Σκοπός

Ως καμαριέρα θα είστε υπεύθυνoi για την καθαριότητα και την ευταξία του χώρου ευθύνης σας ή/και των δωματίων του ξενοδοχείου σύμφωνα με τα πρότυπα υγιεινής, ασφάλειας και εξυπηρέτησης του Ομίλου.

Αρμοδιότητες

  • Προετοιμασία εξοπλισμού και υλικών καθαριότητας.
  • Καθαριότητα δωματίων ή/και κοινόχρηστων χώρων.
  • Διανομή επιπλέον ειδών στα δωμάτια (λινά, μαξιλάρια, είδη μπάνιου, κ.α.).
  • Αναφορά βλαβών και φθορών.

 Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία 1 έτος σε αντίστοιχο τμήμα, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον.
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορικά).

Δεξιότητες

  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα.
  • Ενσυναίσθηση.
  • Προσαρμοστικότητα.
  • Συνεργασία & Ομαδικότητα.

Τι προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Μεταβλητό Bonus επίτευξης μηνιαίων στόχων.
  • Εργασία σε έναν οικογενειακό όμιλο με ανθρωποκεντρική προσέγγιση και σεβασμό προς το περιβάλλον και την κοινωνία.
  • Διαρκή & εξατομικευμένη εκπαίδευση.
Related tags
JOB SUMMARY
Heraklion
a month ago
Mid-level
Seasonal