For Employers
Υπάλληλος Υποδοχής Ζάκυνθος
Job post no longer accepts applications
a month ago
Posted date
a month ago
TourismJob category
Tourism

H εταιρία Ξενοδοχεία Λούης ΑΕ, με πολυετή παρουσία στον τουρισμό και μια από τις μεγαλύτερες εταιρίες στον χώρο σε Ελλάδα και Κύπρο, αναζητεί συνεργάτη για την πιο κάτω θέση, για τo καινούριο της ξενοδοχείο 5 αστέρων στην Ζάκυνθο, με την ονομασία King Jason Zante.

                                             Υπάλληλο Ρεσεψιόν

Αρμοδιότητες:

  • Καλωσόρισμα των επισκεπτών με φιλική διάθεση και χαμόγελο.
  • Άριστη επικοινωνία με όλα τα τμήματα.
  • Αποτελεσματική ολοκλήρωση των καθηκόντων του τμήματος υποδοχής (check-in, check-out, έκδοση τιμολογίων/αποδείξεων, τηλεφωνικές υπηρεσίες).
  • Διαχείριση αιτημάτων και παραπόνων επισκεπτών, υπηρεσίες concierge.
  • Παροχή φιλικών και θερμών υπηρεσιών στους επισκέπτες και στους συνεργάτες.
  • Διατήρηση καλής εικόνας της υποδοχής και διαχείριση των επισκεπτών.

Προσόντα:

  • Πτυχίο τουριστικής σχολής.
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον.
  • Ενθουσιώδης και φιλική προσωπικότητα.
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών (προφορικά). Η καλή γνώση μιας δεύτερης ξένης γλώσσας (γερμανικά, γαλλικά) θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Αξιοπρεπής διαμονή (όπου είναι απαραίτητη) και πλήρης διατροφή.
  • Δυνατότητες εκπαίδευσης και εξέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο με παρουσία σε Ελλάδα και Κύπρο.

 Όλες οι αιτήσεις να σταλούν στην ηλεκτρονική διεύθυνση vacancies.greece@louishotels.com.

Θα εξεταστούν υπό συνθήκες απόλυτης εχεμύθειας και σύμφωνα με τον Γενικό Κανονισμό Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων (GDPR).

Related tags
JOB SUMMARY
Zakynthos
a month ago
Entry / Junior
Seasonal