For Employers
Rooms Division Manager - Οία Σαντορίνης
OiaLocation
Oia
17 hours ago
Posted date
SeniorMinimum level
Senior
TourismJob category
Tourism

Tο Santo Collection Resorts & Villas, ένα collection από βιώσιμα και πολυτελή ξενοδοχεία στην Οία Σαντορίνης και μέλος του βραβευμένου Metaxa Hospitality Group, αναζητά για τη σαιζόν 2025:

Rooms Division Manager

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες Θέσης:

  • Επιβλέπει όλες τις λειτουργίες του Rooms Division Department για την παροχή άριστης εμπειρίας στους πελάτες
  • Επιβλέπει την καλή λειτουργία και επικοινωνία των τμημάτων που βρίσκονται υπό την εποπτεία του
  • Στενή συνεργασία με το reservations & το commercial department με σκοπό τη μεγιστοποίηση του ποσοστού πληρότητας και των εσόδων
  • Παρακολουθεί τα standards και τις επιδόσεις του προσωπικού που έχει υπό την εποπτεία του, το εκπαιδεύει και διασφαλίζει πως όλα τα στελέχη του τμήματος γνωρίζουν όλα όσα αφορούν τις κατηγορίες των δωματίων και των παρεχόμενων ανέσεων
  • Προγραμματίζει τον προϋπολογισμό που αφορά την πρόσληψη προσωπικού του τμήματος
  • Λειτουργεί βάσει προϋπολογισμού και διαχειρίζεται αποτελεσματικά τις δαπάνες μέσω προγραμμάτων ελέγχου του κόστους και των αποθεμάτων

Απαραίτητα προσόντα:

  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2-3 χρόνια σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 5*
  • Πολύ καλή γνώση προγράμματος Opera
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση Microsoft Office
  • Ανεπτυγμένες ηγετικές, διοικητικές & οργανωτικές ικανότητες
  • Ανεπτυγμένες δεξιότητες σε διαχείριση συγκρούσεων & παραπόνων

Επιθυμητά προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Τουριστικών Επαγγελμάτων, Hospitality Management ή συναφούς κατεύθυνσης
  • Γνώση της Σαντορίνης
  • Ομαδικό πνεύμα και ευελιξία στην εργασία
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και multitasking
  • Επίγνωση/αντίληψη οικονομικών μεγεθών

Προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Διαμονή στα εξοπλισμένα και άνετα Staff Houses (μονόκλινο)
  • Διατροφή στο Staff Restaurant (κατά τη διάρκεια λειτουργίας του ξενοδοχείου)
  • Συνεχή εκπαίδευση σε σχετικές θεματολογίες

Related tags
JOB SUMMARY
Oia
Senior
Seasonal