Για εργοδότες
Κωδ:PRD027
Ηλεκτρόλογος Βάρδιας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Ο Όμιλος Πλαστικά Θράκης είναι ένας ελληνικός πολυεθνικός Όμιλος, ο οποίος δραστηριοποιείται στην παραγωγή και διάθεση προϊόντων πολυπροπυλενίου και πολυαιθυλενίου, διαθέτοντας παραγωγικές εγκαταστάσεις σε 6 χώρες (Ελλάδα, Μεγάλη Βρετανία, Βουλγαρία, Ρουμανία, Ιρλανδία και ΗΠΑ), εταιρείες διανομής και εμπορίας σε 5 χώρες (Νορβηγία, Σουηδία, Σερβία, Αυστραλία, Κίνα) και δίκτυο πωλήσεων που εκτείνεται σε περισσότερες από 80 χώρες.

Η εταιρεία Thrace Plastics Pack, μέλος του Ομίλου Πλαστικά Θράκης, αναζητά να προσλάβει ένα άτομο για την θέση του Ηλεκτρολόγου Βάρδιας για την παραγωγική της μονάδα στα Ιωάννινα.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Έγκαιρη και αποτελεσματική αντιμετώπιση ηλεκτρολογικών προβλημάτων στην παραγωγή
  • Ηλεκτρολογική συντήρηση εργοστασίου
  • Άμεση συνεργασία με τους εργοδηγούς βάρδιας για την εξασφάλιση της ομαλής και χωρίς καθυστερήσεις λειτουργίας της παραγωγής
  • Συνεχείς βελτιώσεις στον υπάρχοντα εξοπλισμό
  • Συμμετοχή στην εγκαταστάση νέου εξοπλισμού

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Τ.Ε.Ι. Ηλεκτρολογίας ή Τεχνικής Σχολής σχετικής με το αντικείμενο
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2 έτων
  • Γνώση ηλεκτρολογικού σχεδίου
  • Εμπειρία στην εγκατάσταση και συντήρηση ηλεκτρολογικών μονάδων
  • Γνώσεις βιομηχανικού αυτοματισμού, PLC, Inverter
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενες βάρδιες
  • Εξοικείωση με τη χρήση Η/Υ
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα τήρησης διαδικασιών και επίλυσης προβλημάτων
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες, πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (αφορά άνδρες υποψηφίους)

Ο Όμιλος προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλεια ζωής και υγείας
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
  • Ευκαιρίες για εκπαίδευση και ανάπτυξη σε ένα δυναμικά εξελισσόμενο περιβάλλον

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με κωδικό PRD027.

Στον Όμιλο Πλαστικά Θράκης χειριζόμαστε το βιογραφικό σας σημείωμα με απόλυτη εμπιστευτικότητα, σεβόμαστε το απόρρητό σας και χρησιμοποιούμε τα προσωπικά σας δεδομένα αποκλειστικά για το σκοπό που μας τα έχετε παράσχει. Για να μάθετε σχετικά με τα δικαιώματά σας, διαβάστε την πολιτική απορρήτου: στη διεύθυνση

Ιωάννινα