Για εργοδότες
ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ /ΤΡΙΑ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης

Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΣ ΑΝΑΠΗΡΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ – ΕΛΕΠΑΠ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  (Ελαιώνων 22 Πυλαία Θεσσαλονίκης ) αναζητά  Εργοθεραπευτή/Εργοθεραπεύτρια που θα στελεχώσει το τμήμα εργοθεραπείας  και ειδικότερα θα υποστηρίξει το πρόγραμμα της, με  πλήρους απασχόλησης

Υποχρεωτικά προσόντα:

  • Πτυχίο εργοθεραπείας
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας και Η/Υ.
  • Υπεύθυνη δήλωση εκπλήρωσης της στρατιωτικής θητείας

 Αρμοδιότητες

  • Εφαρμογή στους θεραπευόμενους αξιολογητικών εργαλείων εργοθεραπείας
  • Υλοποίηση θεραπευτικών συνεδριών (είτε ατομικών είτε ομαδικών)
  • Εκπαίδευση Δραστηριοτήτων καθημερινής ζωής
  • Εκτέλεση διοικητικών καθηκόντων άμεσα συναρτωμένων με το θεραπευτικό έργο

Προαιρετικά προσόντα

  • Εμπειρία σε παιδιά με κινητικές /αναπτυξιακές / μαθησιακές δυσκολίες
  • Εξειδίκευση στη μέθοδο της αισθητηριακής ολοκλήρωσης (S.I)
  • Εξειδίκευση στη μέθοδο bobath (N.D.T.)
  • Θα εκτιμηθεί τυχόν εργασιακή εμπειρία και πείρα ως εργοθεραπευτής/τρια .

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ  Παρακαλούμε αποστείλατε  βιογραφικό έως  20/8/2022 πατώντας 'Αίτηση'.

τηλ 2310318218 & 2310318228

Θεσσαλονίκη