Για εργοδότες
ΠΕΡ. ΠΩΛΗΤΗΣ / ΤΜΗΜΑ ΠΩΛΗΣΕΩΝ - ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Διατήρηση, ανάπτυξη και βελτίωση των σχέσεων με υφιστάμενους και νέους πελάτες
  • Προσέγγιση νέων πελατών για την πώληση και προώθηση των προϊόντων της εταιρείας
  • Παρακολούθηση των εξελίξεων του κλάδου και του ανταγωνισμού
  • Διασφάλιση παροχής reporting για την περιφέρεια ελέγχου του
  • Διασφάλιση υψηλού επιπέδου εξυπηρέτησης των πελατών
  • Διαχείριση αιτημάτων και επίλυση ζητημάτων με πελάτες
  • Εφαρμογή της εμπορικής και οικονομικής πολιτικής της εταιρείας

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 χρόνια στον κλάδο των πωλήσεων – επιθυμητή εμπειρία στον κλάδο της βιομηχανίας χρώματος ή παρεμφερών κλάδων (εργαλείων, κονιαμάτων κ.λπ.)
  • Kαλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση και χειρισμός του MS Office.
  • Δίπλωμα οδήγησης και δυνατότητα ταξιδιών
  • Επιθυμητό Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ ως επιπρόσθετο προσόν

Απαραίτητες Ικανότητες και Δεξιότητες:

  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες.
  • Άριστη διαχείριση του χρόνου ως προς τήρηση χρονοδιαγράμματος και προθεσμιών
  • Πνεύμα συνεργασίας
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα και αυτοπαρακίνηση
  • Αναλυτικές ικανότητες σε εμπορικά και οικονομικά στοιχεία
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση και εστίαση στην επίτευξη στόχων

Προσφέρονται:

  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό
  • Εταιρικό Tablet
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον σε πνεύμα συνεργασίας και σεβασμού
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόσθετη ιατροφαρμακευτική ασφάλιση
  • Σημαντικές προοπτικές επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης στους κόλπους μίας εδραιωμένης και δυναμικής επιχείρησης
  • Εκπαίδευση στα καθήκοντα και στα προϊόντα της περιοχής ευθύνης του
Ιωάννινα
πριν 2 χρόνια
Entry / Αρχάριος