Για εργοδότες
Ηλεκτροτεχνίτης
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΔωδώνηΤοποθεσία
Δωδώνη
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΤΕΡΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΒΕΤΕ, εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Ηλεκτροτεχνίτη

για τη Μονάδα Διαχείρισης Απορριμμάτων Ηπείρου - Πολύγυρος Δήμου Δωδώνης

Καθήκοντα θέσης:

  • Υλοποιεί το πρόγραμμα της προληπτικής συντήρησης βάσει των οδηγιών του Εργοδηγού και του Προϊσταμένου Συντήρησης.
  • Επεμβαίνει και επιδιορθώνει τις καθημερινές δυσλειτουργίες ή βλάβες του ηλεκτρολογικού-ηλεκτρονικού εξοπλισμού και φροντίζει για την απρόσκοπτη και αδιάλειπτη λειτουργία των μηχανημάτων
  • Συντάσσει τις αναφορές εργασιών βάρδιας και συμπληρώνει όλα τα απαραίτητα έγγραφα και έντυπα τεκμηρίωσης των εντολών εργασίας που εκτελεί
  • Διαχειρίζεται τις εντολές εργασίας συντήρησης με χρήση tablet (SAP MAINTENANCE)
  • Εφαρμόζει και συμμορφώνεται με τους κανόνες Υγείας & Ασφάλειας όπως αυτές ορίζονται από την Νομοθεσία και την Πολιτική Υγείας & Ασφάλειας της εταιρείας
  • Ενημερώνει άμεσα στον προϊστάμενό του σε περίπτωση που κρίνει ότι υπάρχουν πολύπλοκες καταστάσεις και προτείνει δράσεις αντιμετώπισής τους

Απαραίτητα Προσόντα – Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Πτυχίο ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής ή άλλης Τεχνικής Σχολής Ηλεκτρολογίας.
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος με δικαίωμα εργασία σε εγκαταστάσεις ΧΤ οποιασδήποτε ισχύος χωρίς επίβλεψη
  • Τουλάχιστον 3 έτη προϋπηρεσίας σε οργανωμένο τμήμα ηλεκτρολογικής συντήρησης βιομηχανίας.
  • Γνώση SAP θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν
  • Εμπειρία σε συστήματα βιομηχανικού αυτοματισμού και ελέγχου (PLCSCADAInverters)
  • Εμπειρία στην ανάγνωση ηλεκτρολογικών σχεδίων πινάκων ΧΤ και αυτοματισμού.
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα – Προγραμματισμός και οργάνωση
  • Επαρκή γνώση Αγγλικών
  • Επαρκή γνώση προγραμμάτων Microsoft (Word, Excel, Power point)
  • Κατοχή διπλώματος οδήγησης ΙΧ

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Συμμετοχή σε ομαδικό ασφαλιστήριο συμβόλαιο
Δωδώνη