Για εργοδότες
MARKETING MANAGER
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης

Η ΕΛΕΠΑΠ- ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΑΝΑΠΗΡΩΝ         ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Αναζητά

Βασικές Αρμοδιότητες Θέσης:

  • Σχεδιασμός και υλοποίηση στρατηγικής marketing, επικοινωνίας και δημοσίων σχέσεων
  • Κατάρτιση, εισήγηση και τήρηση προϋπολογισμού marketing
  • Αύξηση της αναγνωρισιμότητας του Οργανισμού μέσω του ψηφιακού marketing γενικότερα και των social media ειδικότερα
  • Ανάλυση δυνατοτήτων και ευκαιριών όσον αφορά στο fund raising (ανεύρεση χορηγών και συντονισμός της διαδικασίας χορηγιών και δωρεών)
  • Σχεδιασμός, εισήγηση και επίβλεψη υλοποίησης δράσεων marketing και επικοινωνίας οι οπoίες αυξάνουν την αναγνωρισιμότητα του Οργανισμού και την αποτελεσματική προώθηση και προβολή του έργου του (θεραπευτικού και επιστημονικού)
  • Σχεδιασμός και παραγωγή υλικού επικοινωνίας και προώθησης
  • Σχεδιασμός και ενημέρωση/επικαιροποίηση του website του Οργανισμού και επίβλεψη ψηφιακής παρουσίας στα social media της εταιρείας
  • Διερεύνηση ευκαιριών για νέες προτάσεις προβολής του Οργανισμού μέσω digital media
  • Προετοιμασία, οργάνωση και συντονισμός για την παρουσία του Οργανισμού σε συνέδρια, εκθέσεις και εκδηλώσεις

Απαραίτητα Προσόντα Θέσης:

  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 6-7 ετών
  • Πτυχίο ΑΕΙ σε Marketing / Επικοινωνία / Διοίκηση Επιχειρήσεων (το μεταπτυχιακό αποτελεί επιθυμητό προσόν)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και Ελληνικών σε προφορικό και γραπτό επίπεδο
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS OFFICE, ERP, CRM)
  • Άριστη γνώση διαχείρισης λογαριασμών στα social media και digital marketing
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη στόχων
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητες δημόσιας ομιλίας και παρουσίασης
  • Δημιουργική και αναλυτική σκέψη, οργανωτικές δεξιότητες
  • Επιχειρηματικό ήθος, επαγγελματική συνέπεια και υπευθυνότητα

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους πατώντας ‘Αίτηση’ μέχρι τις 30/6/2022

Θεσσαλονίκη
Με μεγάλη εμπειρία