Προκήρυξη Θέσεων Εργασίας για τα προγράμματα Νεφέλη & Καλλίστη - Αττική
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

Προκήρυξη θέσεων εργασίας

Το Κοινωνικό ΕΚΑΒ -Κοινωνικό Ελληνικό Κλιμάκιο Άμεσης Βοήθειας- στο πλαίσιο του «Προγράμματος Καλλίστη», που υλοποιείται με τη στήριξη του Μηχανισμού Έκτακτης Βοήθειας του Ταμείου Ασύλου, Μετανάστευσης και Ένταξης και αφορά στη λειτουργία Δομών Φιλοξενίας Ασυνόδευτων Ανηλίκων Αρρένων 12-18 ετών» με κωδικό ΟΠΣ (MIS) 5165752, αναζητά συνεργάτες για την στελέχωση  των Κεντρικών Γραφείων της Οργάνωσης στην Αττική με τις ειδικότητες: 1) Στέλεχος Τμήματος Ανθρώπινου Δυναμικού, 2) Λογιστής.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να αποστείλουν Βιογραφικό και Επιστολή Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος με την ένδειξη της θέσης που επιθυμούν στο email: kinonikoekav.progr@gmail.com .
Τηλέφωνο επικοινωνίας: 210 72 55 363 (υπεύθυνη Μαρία Δημητροπούλου).

  • Το Κοινωνικό ΕΚΑΒ εξετάζει κάθε αίτηση με βάση τα προσόντα που ζητούνται για κάθε θέση και με βάση την αρχή των ίσων ευκαιριών.
  • Κατά την εξέταση των βιογραφικών θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.
  • Το Κοινωνικό ΕΚΑΒ, δύναται να ζητήσει επιπλέον στοιχεία, τα οποία κρίνει απαραίτητα.

Τα βιογραφικά και τα προσωπικά σας δεδομένα δε διαβιβάζονται σε τρίτους και χρησιμοποιούνται αποκλειστικά για να διερευνηθεί η προοπτική της μελλοντικής επαγγελματικής συνεργασίας. Κάθε επεξεργασία προσωπικών δεδομένων πραγματοποιείται σύμφωνα με τις εθνικές διατάξεις περί προστασίας του ατόμου από την επεξεργασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα και του Κανονισμού (ΕΕ) 2016/679 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου και κάθε υποψήφιος διατηρεί δικαίωμα ενημέρωσης, πρόσβασης και αντίρρησης.

Στέλεχος Τμήματος Ανθρώπινου Δυναμικού – Αττική

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τμήματος Οικονομικών ή Διαχείρισης Ανθρώπινου Δυναμικού.
  • Επιθυμητή 2ετής εμπειρία σε τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού – Μισθοδοσίας.
  • Πολύ καλή γνώση Εργατικής & Ασφαλιστικής Νομοθεσίας.
  • Καλή γνώση MS Office Excel.
  • Άριστες επικοινωνιακές δυνατότητες και εμπειρία στη διαχείριση σχέσεων.
  • Ευχέρεια στο γραπτό και προφορικό λόγο.
  • Κατάρτιση στατιστικών αρχείων του προσωπικού και εκθέσεων προς τη διοίκηση.
  • Ευχέρεια χρήσης Μισθοδοτικών Προγραμμάτων.
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα.
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών (γραπτά και προφορικά).

Συνεκτιμώμενα Προσόντα

  • Εμπειρία στην ανάπτυξη πολιτικών, οδηγιών και διαδικασιών σε θέματα ανθρώπινου δυναμικού.
  • Γνώση χειρισμού του μισθοδοτικού Προγράμματος Εpsilon.
  • Εμπειρία με κοινωνικές οργανώσεις (ΜΚΟ).

Καθήκοντα

  • Εξυπηρέτηση προσωπικού (καθημερινά αιτήματα, βεβαιώσεις, ερωτήματα κλπ.).
  • Προσλήψεις, αποχωρήσεις, λήξεις συμβάσεων, μεταβολές εργασιακών σχέσεων, αναγγελίες κλπ.
  • Διαχείριση συστήματος ΕΡΓΑΝΗ.
  • Εκτέλεση της μισθοδοσίας (επεξεργασία στοιχείων μισθοδοσίας, υπολογισμός και εκκαθάριση μισθοδοσίας, έκδοση και υποβολή ΑΠΔ και Μηνιαίων Βεβαιώσεων ΦΜΥ κλπ.).
  • Παρακολούθηση/έλεγχος προγράμματος και παρουσιολογίου προσωπικού.
  • Συμμετοχή στις  ομάδες προσωπικού και στην εκπαίδευση του προσωπικού που οργανώνει το Κοινωνικό ΕΚΑΒ.

Λογιστής - Αττική

  • Απόφοιτος σχολής (ΑΕΙ/ΤΕΙ) λογιστικής-οικονομικής κατεύθυνσης.
  • Άδεια Α’ τάξης.
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 5 χρόνια σε οργανωμένο λογιστήριο
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Ευχέρεια χρήσης λογιστικών προγραμμάτων.
  • Ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου.
  • Ικανότητα ομαδικότητας και συνεργασίας.

  • Χρήση λογιστικού προγράμματος «Soft One”
  • Γνώση σε θέματα μεταναστών και προσφύγων.

Καθήκοντα

  • Προετοιμασία τραπεζικών καταθέσεων.
  • Έλεγχος και καταχώρηση οικονομικών συναλλαγών σε εσωτερικές βάσεις δεδομένων.
  • Τήρηση ψηφιακών και συμβατικών οικονομικών αρχείων.
  • Σύνταξη απολογισμού και προϋπολογισμού της οργάνωσης.
  • Κατάρτιση ισολογισμού και αποτελεσμάτων χρήσεως.
  • Παρακολούθηση φορολογικών και ασφαλιστικών διαδικασιών και υποχρεώσεων.
  • Παρακολούθηση και επαλήθευση των οικονομικών συναλλαγών της οργάνωσης.
  • Προγραμματισμός χρηματοροών για διασφάλιση της ρευστότητας της Οργάνωσης
  • Συνεργασία με όλα τα τμήματα της Οργάνωσης και τους εξωτερικούς συνεργάτες.
Αθήνα
πριν 2 χρόνια