Για εργοδότες
Προϊστάμενος Λογιστηρίου
ΛάρισαΤοποθεσία
Λάρισα
πριν 2 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Αρμοδιότητες

  • Οργάνωση & έλεγχος των εργασιών του Λογιστηρίου
  • Συντονισμός, εκπαίδευση και ανάπτυξη της ομάδας του Λογιστηρίου
  • Έλεγχος εγγραφών και συμφωνίες λογαριασμών
  • Σύνταξη και έλεγχος Μισθοδοσίας & διαδικασιών υποβολής στοιχείων στο ΕΡΓΑΝΗ
  • Σύνταξη και υποβολή περιοδικών & ετήσιων φορολογικών δηλώσεων
  • Σύνταξη και υποβολή μηνιαίων & ετήσιων οικονομικών καταστάσεων
  • Επίβλεψη κυκλώματος myData
  • Διασφάλιση συμμόρφωσης με τη νομοθεσία

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής Σχολής, κατά προτίμηση Λογιστικής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άδεια ασκήσεως λογιστή φοροτεχνικού Α’ Τάξης
  • Άριστη γνώση MS Office (ιδιαίτερα Excel) & συστημάτων ERP
  • Εμπειρία σε ERP Pylon (Epsilon Net) θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Καλή γνώση της Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση ΕΛΠ, φορολογικής & εργατικής νομοθεσίας
  • Καλή γνώση φορολογικών θεμάτων Αποθήκης και Διακίνησης
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Αναλυτική σκέψη, προσαρμοστικότητα και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα προγραμματισμού, οργάνωσης και τήρησης προθεσμιών
  • Ικανότητα διοίκησης ομάδας και εκχώρησης αρμοδιοτήτων
  • Ακεραιότητα και υπευθυνότητα
  • Εχεμύθεια, διακριτικότητα και επαγγελματισμός κατά το χειρισμό εμπιστευτικών πληροφοριών
  • Οργανωτικές δεξιότητες και ευχέρεια εργασίας σε δυναμικό και απαιτητικό περιβάλλον

Η εταιρία προσφέρει

•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
•    Δυνατότητα εργασίας στη Λάρισα, Αθήνα ή Θεσσαλονίκη
•    Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Λάρισα
Με μεγάλη εμπειρία