Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ
πριν 2 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Αρμοδιότητες

  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγραφών
  • Συμφωνία με πελάτες και προμηθευτές για ανεξόφλητα τιμολόγια
  • Ενημέρωση διπλογραφικών βιβλίων
  • Τήρηση Βιβλίων Γ΄ Κατηγορίας
  • Ενημέρωση και έλεγχος των καρτελών πελατών, προμηθευτών
  • Επικοινωνία με δημόσιες υπηρεσίες
  • Εβδομαδιαίες  αναφορές εσόδων-εξόδων
  • Υλοποίηση εργασιών μηνιαίου κλεισίματος και οικονομικών αποτελεσμάτων σε συνεργασία με τον Λογιστή
  • Τήρηση ταμείου (είσπραξη λογαριασμών και εξόφληση οφειλών

    Απαραίτητα προσόντα

    • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
    • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
    • Γνώση λογιστικών προγραμμάτων (π.χ.  Singular Enterprise)
    • Πολύ καλή γνώση ERP συστημάτων
    • Καλή γνώση χρήσης Η/Υ και των προγραμμάτων του Microsoft Office (Word, Excel)
    • Καλή γνώση αγγλικών
    • Γνώση τήρησης Βιβλίων Γ΄ Κατηγορίας
    • Εμπειρία στα Ελληνικά Λογιστικά Πρότυπα
    • Ικανότητα τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
    • Βασικές γνώσεις μισθοδοσίας
    • Γνώση φορολογικής νομοθεσίας
    • Δυνατότητα ανάληψης ευθυνών & επίλυσης προβλημάτων

Παλαιό Φάληρο