Για εργοδότες
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΛάρισαΤοποθεσία
Λάρισα
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Κύρια καθήκοντα:

  • Υπολογισμός και επεξεργασία της μηνιαίας μισθοδοσίας όλων των εργαζομένων, διασφαλίζοντας την ακρίβεια και τη συμμόρφωση με τη νομοθεσία
  • Ετοιμασία, έλεγχος και υποβολή μηνιαίων υποχρεώσεων (ΑΠΔ, ΦΜΥ)
  • Επεξεργασία και επαλήθευση των αρχείων παρουσίας των εργαζομένων μέσω ωρομέτρησης
  • Χειρισμός ΕΡΓΑΝΗ & ΕΡΓΑΝΗ ΙΙ
  • Καταχώρηση και διαχείριση αδειών κι ασθενειών
  • Απάντηση σε ερωτήσεις εργαζομένων σχετικά με τη μισθοδοσία και επίλυση τυχόν ζητημάτων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία ως Υπάλληλος Μισθοδοσίας
  • Πολύ καλή γνώση της σχετικής νομοθεσίας, κανονισμών και βέλτιστων πρακτικών μισθοδοσίας
  • Γνώση διαχείρισης επιδοτούμενων προγραμμάτων ΔΥΠΑ
  • Ικανότητα χειρισμού εμπιστευτικών πληροφοριών με ακεραιότητα και διακριτικότητα
  • Ικανότητα αυτόνομης και συνεργατικής εργασίας σε περιβάλλον με γρήγορους ρυθμούς
  • Πτυχίο Λογιστικής ή συναφούς κλάδου
  • Άριστη γνώση και χειρισμός ΕΡΓΑΝΗ & ΕΡΓΑΝΗ ΙΙ (Γνώσεις ψηφιακής κάρτας)
  • Άριστη γνώση εφαρμογών Epsilon μισθοδοσία και MS Office (ειδικά excel)
  • Προσανατολισμός στη λεπτομέρεια με εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Ικανότητα λήψης αποφάσεων

Παροχές:

  • Σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων
  • Συνεχής εκπαίδευση
Λάρισα