Για εργοδότες
Κωδ:BLGD0724
ASSISTANT ACCOUNT (Βοηθός Λογιστής)
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Φαρμακευτική εταιρεία με 15 χρόνια παρουσία στο τομέα της ερευνάς & ανάπτυξης, με ισχυρή θέση και διεθνή παρουσία, ζητά για τα κεντρικά της γραφεία στο Μαρούσι, Βοηθό Λογιστή .

Κύριες αρμοδιότητες :

  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγραφών
  • Συμφωνία με πελάτες και προμηθευτές και ενημέρωση καρτελών
  • Ενημέρωση διπλογραφικών βιβλίων
  • Παρακολούθηση και διαχείριση ηλεκτρονικών βιβλίων MyData
  • Γνώση τήρησης Βιβλίων Γ ́ Κατηγορίας
  • Λοιπές εργασίες Λογιστηρίου

Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (ΑΕΙ/ΤΕΙ), λογιστικής - οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 3+ ετών σε λογιστικό τμήμα εταιρείας (επιθυμητή η εμπειρία σε φαρμακευτική βιομηχανία)
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και προγραμμάτων του Microsoft Office
  • Εμπειρία στα Ελληνικά Λογιστικά Πρότυπα
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση λογιστικών αρχών και διαδικασιών (γνώση λογιστικού προγράμματος SoftOne, Epsilon)

Παροχές Εταιρίας

Η εταιρεία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, συνεχείς ευκαιρίες μάθησης και ανάπτυξης, καθώς και ένα φιλικό και προκλητικό περιβάλλον εργασίας.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Μαρούσι