Για εργοδότες
Κωδ:EYEFM2024.1
ΛΟΓΙΣΤΗΣ - ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Όμιλος εταιρείων (κατασκευαστική εταιρεία/εταιρεία facility services), με έδρα το Μαρούσι Αττικής αναζητά:

Λογιστή - Βοηθό Λογιστή, για τη στελέχωση του Τμήματος Λογιστηρίου-Μισθοδοσίας.

Καθήκοντα και αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη του Λογιστικού Τμήματος στις καθημερινές του λειτουργίες.
  • Εισαγωγή, επεξεργασία και αποθήκευση λογιστικών δεδομένων.
  • Έλεγχος και καταχώριση τιμολογίων, αγορών, δαπανών, εισπράξεων και πληρωμών.
  • Έλεγχος και καταχώριση κινήσεων τραπεζικών λογαριασμών, καρτών.
  • Παρακολούθηση υπολοίπων πελατών, προμηθευτών.
  • Διαχείριση πλατφόρμας MyData.
  • Έκδοση μισθοδοσίας εταιριών (υπολογισμός, προσλήψεις-αποχωρήσεις, υπερωρίες, υποβολές καταστάσεων στο Εργάνη).
  • Διαχείριση πλατφόρμας Εργάνη.

Επιθυμητά προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ (Λογιστικής/Οικονομικών).
  • Γνώση εμπορικών/λογιστικών προγραμμάτων (Epsilon).
  • Γνώση χειρισμού TaxisNet, ΑΑΔΕ, MyData, Gov, Γ.Ε.ΜΗ.
  • Γνώση κώδικα ΦΠΑ και φορολογικής νομοθεσίας.
  • Γνώση χρήσης Η/Υ (MS Office).
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας.
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Οργανωτικές δεξιότητες.

Η εταιρία παρέχει:

  • σύμβαση αορίστου χρόνου
  • πλήρη απασχόληση
  • συνεχή εκπαίδευση
  • σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης
  • ανταγωνιστικό μισθό

Μαρούσι