Για εργοδότες
ΛΟΓΙΣΤΗΣ / ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
16-50
Συμβουλευτικές Υπηρεσίες
πριν 3 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Zητείται Λογιστής / Λογίστρια.

Καθήκοντα

  • Καταχώρηση και διαβίβαση παραστατικών
  • Γνώση πλατφόρμας ''My Data''  και έλεγχος και συμφωνία στοιχείων Mydata με ERP,
  • Έλεγχος ισοζυγίων
  • Τιμολόγηση (Γνώση έκδοσης παραστατικών)
  • Τήρηση και οργάνωση των λογιστικών αρχείων (φυσικό & ηλεκτρονικό αρχείο)
  • Συμμετοχή στη σύνταξη και υποβολή μηνιαίων και ετήσιων φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, Intrastat,  Listing, παρακρατούμενοι φόροι κ.λπ.)
  • Έλεγχος και καταχώρηση ταμειακών καταστάσεων/ Προγραμματισμός-Πραγματοποίηση πληρωμών
  • Συμφωνίες υπολοίπων πελατών,  προμηθευτών & τραπεζικών λογαριασμών
  • Διαχείριση προσλήψεων, αποχωρήσεων και των σχετικών εγγράφων για το Εργάνη
  • Λογιστική παρακολούθηση μισθοδοσίας , έλεγχος ΦΜΥ σε συνεργασία με εξωτερικό λογιστή
  • Διαχείριση και έλεγχος ΑΠΔ
  • Λοιπές υποστηρικτικές εργασίες λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Α.Ε.Ι.
  • 5ετής εμπειρία σε αντίστοιχη θέση,
  • Άριστη γνώση στη παρακολούθηση - τήρηση βιβλίων Β & Γ Κατηγορίας,
  • Άριστη γνώση - χειρισμό εφαρμογών ERP (Η εμπειρία σε προγράμματα EpsilonNet θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)
  • Συνέπεια, επαγγελματισμός και οργάνωση,
  • Ικανότητες ανάληψης ευθυνών, πρωτοβουλία
  • Εργατικότητα και ισχυρό κίνητρο για επαγγελματική εξέλιξη
  • Άριστη χρήση του MS Office, ειδικά του MS Excel,
  • Εχεμύθεια, συνέπεια και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων,
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψηφίους)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών,
  • Υγιές και φιλικό περιβάλλον εργασίας,
  • Συνεχής εκπαίδευση,
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης,
  • Ιδιωτική ασφάλεια-ιατροφαρμακευτική,

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση, Σύμβαση

Θεσσαλονίκη
Με μεγάλη εμπειρία