Για εργοδότες
Κωδ:ACC2/2024
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΆλιμοςΤοποθεσία
Άλιμος
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Ο Όμιλος Εταιριών FAIS δραστηριοποιείται σε καταστήματα λιανικής/χονδρικής ενδυμάτων, υποδημάτων και αξεσουάρ, σε καταστήματα για περισσότερα από 40 χρόνια, κυριαρχώντας στην ελληνική αγορά και επεκτείνοντας τις δραστηριότητές της στη Βουλγαρία, τη Ρουμανία και την Κύπρο.

Οι επιχειρηματικές δραστηριότητες περιλαμβάνουν τη διανομή της πολυτέλειας, τον αθλητισμό, τα είδη ένδυσης περιστασιακής ζωής, τα παπούτσια και τα αξεσουάρ φέρνοντας ισχυρές και καινοτόμες μάρκες στους καταναλωτές.

Στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης ο Όμιλος Εταιριών FAIS αναζητάει

Βοηθό Λογιστή

Περιγραφή Θέσης

Ασχολείται με τον έλεγχο και καταχώρηση παραστατικών στο Λογιστικό Λογισμικό της εταιρίας και εκτελεί συμφωνίες.

Αρμοδιότητες

  • Λογιστικές εγγραφές (καταχωρήσεις δαπανών, παγίων, συμψηφιστικών εγγραφών)
  • Έλεγχος / Συμφωνία τραπεζικών λογαριασμών – πιστωτικών καρτών
  • Ενημέρωση αρχείου συμφωνιών

Απαραίτητα προσόντα

  • Απόφοιτος/η σχολής οικονομικής κατεύθυνσης, κατά προτίμηση ΤΕΙ Λογιστικής
  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση από 0 έως 2 έτη
  • Πολύ καλή γνώση MS Excel
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Επιθυμία για γνώση

Τι προσφέρουμε

  • Οργανωμένο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης στον κλάδο

Άλιμος