Για εργοδότες
Κωδ:ACC1/2024
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΆλιμοςΤοποθεσία
Άλιμος
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Ο Όμιλος Εταιριών FAIS δραστηριοποιείται σε καταστήματα λιανικής/χονδρικής ενδυμάτων, υποδημάτων και αξεσουάρ, σε καταστήματα για περισσότερα από 40 χρόνια, κυριαρχώντας στην ελληνική αγορά και επεκτείνοντας τις δραστηριότητές της στη Βουλγαρία, τη Ρουμανία και την Κύπρο.

Οι επιχειρηματικές δραστηριότητες περιλαμβάνουν τη διανομή της πολυτέλειας, τον αθλητισμό, τα είδη ένδυσης περιστασιακής ζωής, τα παπούτσια και τα αξεσουάρ φέρνοντας ισχυρές και καινοτόμες μάρκες στους καταναλωτές.

Στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης ο Όμιλος Εταιριών FAIS αναζητάει

 Λογιστή

Περιγραφή Θέσης

Συγκεντρώνει, αναλύει και ερμηνεύει λογιστικά στοιχεία, οικονομικές εκθέσεις, φορολογικές διατάξεις και στατιστικές. Εξασφαλίζει την αρτιότητα και την οργάνωση των λογιστικών αρχείων για την αντιμετώπιση φορολογικών ελέγχων.

Αρμοδιότητες

  • Σύνταξη και υποβολή μηνιαίων και ετήσιων φορολογικών υποχρεώσεων
  • Διασφάλιση ορθής τήρησης των λογιστικών καταστάσεων
  • Σύνταξη οικονομικών καταστάσεων

Απαραίτητα προσόντα

  • Απόφοιτος/η σχολής οικονομικής κατεύθυνσης, κατά προτίμηση ΤΕΙ Λογιστικής
  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση από 4 έως 6 έτη
  • Καλή γνώση φορολογίας εισοδήματος νομικών προσώπων και ΦΠΑ
  • Γνώση myDATA
  • Πολύ καλή γνώση MS Excel
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Τι προσφέρουμε

  • Οργανωμένο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης στον κλάδο

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
Άλιμος