Για εργοδότες
Κωδ:ACC2023
ACCOUNTANT
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Οι Αρμοδιότητες που θα έχει ο/η Accountant ενδεικτικά είναι:

  • Λογιστικές καταχωρήσεις διπλογραφικών βιβλίων.
  • Συμφωνία ισοζυγίου πελατών-προμηθευτών με ισοζύγιο Γενικής Λογιστικής.
  • Συμφωνία μητρώου παγίων με ισοζύγιο Γενικής Λογιστικής.
  • Σύνταξη δηλώσεων και φορολογικών υποχρεώσεων (ΦΠΑ-VIES-INTRASTAT-MYDATA- ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΜΕΝΩΝ ΦΟΡΩΝ).
  • Εφαρμογή φορολογικών διαδικασιών και υποχρεώσεων.
  • Μηνιαίο Reporting.

Ο/Η Accountant που θα στελεχώσει την εταιρεία μας θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης.
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας και χειρισμού Η/Υ.
  • Άριστη χρήση MS Office (Word, Excel, Outlook).
  • Γνώση Φορολογίας Εισοδήματος και ΦΠΑ.
  • Γνώση όλου του φάσματος των εργασιών ενός λογιστηρίου.
  • Γνώση Ε.Λ.Π.
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.
  • Ικανότητα προγραμματισμού, οργάνωσης και τήρησης προθεσμιών.
  • Εμπιστευτικότητα, εχεμύθεια, ευελιξία.

Η εταιρεία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και ευκαιρίες γρήγορης επαγγελματικής ανέλιξης σε ένα ταχέως αναπτυσσόμενο περιβάλλον.

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τα προσόντα, παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@nepa.gr αναφέροντας στο θέμα τον κωδικό θέσης: ACC2023 .

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
ACCOUNTANT
Αθήνα