Για εργοδότες
ΛΟΓΙΣΤΗ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η Εταιρεία «Αγροκτήματα Κρήτης Α.Ε.», μια δυναμική και ανερχόμενη κάθετη μονάδα πτηνοτροφίας, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της έναν Λογιστή (Senior Accountant) για τα γραφεία της στο Ρέθυμνο.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  •      Λογιστική και φορολογική παρακολούθηση εταιρείας
  •      Φορολογικές υποχρεώσεις - Συμφωνία και υποβολή παρακρατούμενων φόρων.
  •      Προετοιμασία περιοδικών δηλώσεων ΦΠΑ.
  •      Προετοιμασία δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος.
  •      Συμφωνία Εμπορικού Πελατών-Προμηθευτών με ΓΛ
  •      Συμφωνία Λογαριασμών Όψεως εταιρείας με Γ.Λ και παρακολούθηση δανείων
  •      Παρακολούθηση και πραγματοποίηση εγγραφών πληρωμών και εισπράξεων
  •      Παρακολούθηση ληξιάριου επιταγών
  •      Έλεγχο μεταβατικών λογαριασμών της εταιρείας
  •      Έλεγχος και υποβολή ηλεκτρονικών βιβλίων στην πλατφόρμα My Data
  •      Παρακολούθηση Μητρώου Παγίων και υπολογισμός αποσβέσεων εταιρείας
  •      Εγγραφές κλεισίματος έτους
  •      Προετοιμασία δικαιολογητικών για συμμετοχή σε προγράμματα επιδοτήσεων