Για εργοδότες
Υπάλληλος Λογιστηρίου
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Το Βιολογικό Χωριό Α.Ε., δυναμικά αναπτυσσόμενη και η μεγαλύτερη αμιγώς ελληνική αλυσίδα βιολογικών καταστημάτων με δίκτυο 25 καταστηματων, επιθυμεί να προσλάβει:

                                                        Υπάλληλο Λογιστηρίου

Ο/Η υποψήφιος/ια θα αναφέρεται στον Διευθυντή Λογιστηρίου της εταιρίας και θα παρέχει υποστήριξη σε όλο το φάσμα των διαδικασιών του Λογιστηρίου.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος και καταχώρηση, παραστατικών δαπανών, αγορών παγίων και λοιπών συμψηφιστικών εγγραφών στα βιβλία (πλην αγορών εμπορευμάτων).
  • Έλεγχος τιμολογίων στο EDI
  • Αρχειοθέτηση παραστατικών
  • Αποστολή ανοιχτών Δελτίων Αποστολής στους προμηθευτές για λήψη Πιστωτικών Τιμολογίων
  • Συμφωνία και έλεγχος υποσυστημάτων – εμπορικών κυκλωμάτων (π.χ. αποθήκη, πελάτες, προμηθευτές, πάγια, αξιόγραφα) με Γενική Λογιστική
  • Καταχώρηση παγίων και παρακολούθηση του μητρώου παγίων στο Softone
  • Συμφωνία υπολοίπων προμηθευτών
  • Συλλογή όλων των συμβάσεων που σύναψε η εταιρία με τρίτους για υποβολή 3μήνου
  • Επικοινωνία με αρμόδια τμήματα για διεκπεραίωση νέων εγγράφων -δικαιολογητικών, ανανέωση ασφαλιστικών συμβάσεων και συμβάσεων αυτοκινήτων Leasing.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου Οικονομικής κατεύθυνσης, Λογιστικής ή συναφές αντικείμενο
  • Εμπειρία 1-2 έτη σε αντίστοιχη θέση, επιθυμητή
  • Εμπειρία σε χρήση λογιστικών προγραμμάτωνERP και συγκεκριμένα του Softone θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης εφαρμογώνMicrosoftOffice
  • Γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Ικανότητα οργάνωσης και προτεραιοτήτων
  • Προσανατολισμός σε εύρεση λύσεων και εναλλακτικών προτάσεων
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Υψηλό αίσθημα υπευθυνότητας
  • Ομαδικότητα, συνεργασία και επικοινωνιακές ικανότητες

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική Ασφάλιση
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Θα απαντηθούν μόνο οι υποψηφιότητες που πληρούν τις προϋποθέσεις.

Αθήνα