Για εργοδότες
ΛΟΓΙΣΤΗΣ / ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
16-50
Συμβουλευτικές Υπηρεσίες
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η AVATAX AE εταιρεία Λογιστών και Φορολογικών Συμβούλων, στα πλαίσια ανάπτυξής της, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό λογιστές με γνώσεις μισθοδοσίας

Αρμοδιότητες:

  • Τήρηση λογιστικών βιβλίων κάλυψη των φορολογικών υποχρεώσεων των εταιρικών πελατών μας

  • Σύνταξη πάσης φύσεως φορολογικών δηλώσεων

  • Σύνταξη ετήσιων και ενδιάμεσων οικονομικών καταστάσεων

  • Υπολογισμός μισθοδοσίας και διαχείριση ηλεκτρονικής εφαρμογής ΕΡΓΑΝΗ (πίνακες προσωπικού, αναγγελίες προσλήψεων και αποχωρήσεων, αναγγελίες υπερωριών, αναγγελίες αδειών, ψηφιακή οργάνωση χρόνου εργασίας, ψηφιακή κάρτα κ.λπ.)

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο οικονομικής κατεύθυνσης

  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 έτη σε αντίστοιχη θέση

  • Πολύ καλή γνώση και εμπειρία στα Ελληνικά Λογιστικά Πρότυπα, καθώς και σε Φοροτεχνικά θέματα (ΦΠΑ & Φορολογία Εισοδήματος)

  • Γνώση ασφαλιστικών θεμάτων και εργατικής νομοθεσίας

  • Άριστη γνώση του προγράμματος Hyper Μισθοδοσία της Epsilon και SoftOne

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων και εμπειρίας

  • Έξτρα παροχές

  • Ευκαιρίες εξέλιξης

  • Συνεχόμενη εκπαίδευση

Αθήνα