Για εργοδότες
Κωδ:Acc_H2406
Βοηθός Λογιστή
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος, καταχώρηση και οργάνωση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγράφων
  • Επικοινωνία με το δίκτυο πελατών και προμηθευτών σχετικά με τις συμφωνίες υπολοίπων και οφειλών
  • Έκδοση τιμολογίων και συμμετοχή στη σύνταξη σχετικού reporting προς την Οικονομική Διεύθυνση και Διοίκηση
  • Συμφωνία και παρακολούθηση των ταμειακών ροών, παρακολούθηση
  • τραπεζικών θεμάτων
  • Παρακολούθηση δελτίων εσωτερικής διακίνησης, εισαγωγή ειδών & έλεγχος διακίνησης ειδών αποθήκης
  • Συνεργασία με λοιπά τμήματα για επίλυση θεμάτων προς είσπραξη των απαιτήσεων

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικών, Λογιστικής ή συναφούς αντικειμένου
  • 2+ έτη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Προϋπηρεσία σε διπλογραφικά βιβλία, κώδικα φορολογίας εισοδήματος, ΦΠΑ, ΕΛΠ και εργατικά
  • Εξοικείωση με ERP λογισμικά και προγράμματα εμπορικής διαχείρισης
  • Άριστη γνώση Excel & Windows
  • Πολύ καλή χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια

Δεξιότητες:

  • Οργανωτικές δεξιότητες και αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητα λήψης πρωτοβουλιών
  • Υψηλό αίσθημα υπευθυνότητας και προσαρμοστικότητα

Η εταιρεία προσφέρει τη δυνατότητα εργασίας σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο και σύγχρονο περιβάλλον.

Μεταμόρφωση