Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστή - Αχαρνές Αττικής
πριν 16 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η Gemma AE με έδρα τις Αχαρνές Αττικής, η οποία βρίσκεται σε τροχιά ανάπτυξης, αναζητά:

Βοηθό Λογιστή

Η εταιρία προσφέρει:

  • ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βασισμένο στα προσόντα του υποψηφίου
  • προοπτικές εξέλιξης και δυνατότητες ανάπτυξης σε ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον

Προσόντα

  • Άριστη χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Ευχέρεια χρήσης λογιστικών προγραμμάτων, κατά προτίμηση της Singular
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πτυχίο οικονομικής/λογιστικής κατεύθυνσης

Κύρια καθήκοντα

  • Έλεγχος και καταχώριση παραστατικών
  • Αρχειοθέτηση παραστατικών και λοιπών εγγράφων
  • Έλεγχος και υποβολή πωλήσεων/εξόδων στο MyData
  • Επικοινωνία με αρχιλογιστή για τήρηση προθεσμιών
  • Διάφορες λογιστικές εγγραφές
  • Συμφωνία πελατών/προμηθευτών

Ατομικές ικανότητες

  • Προφορική επικοινωνία
  • Ομαδικότητα
  • Επαγγελματισμός, συνέπεια, οργανωτικότητα
  • Αντίληψη και κατανόηση

Παροχές

  • Αορίστου χρόνου σύμβαση εργασίας
  • Εκπαίδευση στον χώρο εργασίας
  • Συνεχής εξέλιξη, ίσες ευκαιρίες

Γίνε μέλος του ανθρώπινου δυναμικού της Gemma, που σήμερα αριθμεί δεκάδες αφοσιωμένους εργαζoμένους και εξυπηρετεί 3.000 περίπου καταστήματα σε όλη την Ελλάδα.

Απόλαυσε τις απεριόριστες δυνατότητες εργασίας σε μια από τις κορυφαίες εταιρίες του κλάδου των γεωπονικών επιστημών.

Αχαρνές