Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Αρμοδιότητες:

Λειτουργία και διεκπεραίωση του πλήρους φάσματος Λογιστικών και Οικονομικών διαδικασιών της εταιρείας (Γενική Λογιστική, Πάγια, Προμηθευτές, Πελάτες, Αποθήκη, Κοστολόγηση)

Καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγραφών

Καταχώρηση & Υποβολή Αναλυτικών Περιοδικών Δηλώσεων Α.Π.Δ., Υποβολή Δηλώσεων Παρακρατούμενων Φόρων.

Καταχώρηση τραπεζικών κινήσεων

Συμφωνίες στα υπόλοιπα Πελατών/Προμηθευτών/Τραπεζών

Επικοινωνία με συνεργάτες και προμηθευτές

Υποστήριξη και διαχείριση των καθημερινών εργασιών του λογιστηρίου

Δημιουργία και τήρηση φορολογικών αρχείων και φακέλων για την τεκμηρίωση των συναλλαγών

Απαραίτητα Προσόντα

Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Λογιστικής κατεύθυνσης

Προϋπηρεσία 3 έως 5 έτη

Γνώση λογιστικού σχεδίου, ΚΦΑΣ

Εξοικείωση στη διαχείριση ERP συστημάτων λογισμικού οικονομικών εφαρμογών

Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, εφαρμογών MS Office

Γνώση ERP(κατά προτίμηση SAP)

Καλή γνώση αγγλικών

Ικανότητα επικοινωνίας και διαχείρισης πελατών-προμηθευτών

Συνέπεια και υπευθυνότητα

Η εταιρεία προσφέρει:

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & επιπλέον παροχές

Άριστες συνθήκες εργασίας

Πλήρη Απασχόληση

Πενθήμερη εργασία

Προοπτικές ανάπτυξης και εξέλιξης.

Μαρκόπουλο Μεσογαίας
πριν 15 μέρες