Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστή - Χαλάνδρι
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

HALO ARCHITECTURAL LIGHTING αναζητά Βοηθό Λογιστή στο Χαλάνδρι.

Αρμοδιότητες

  • Τήρηση βιβλίων Β’ κατηγορίας (απλογραφικό σύστημα)
  • Τήρηση ταμείου εταιρίας
  • Παρακολούθηση extrait τραπεζών
  • Απαραίτητη γνώση ERP (επιθυμητό Softone)
  • Καθημερινή επικοινωνία με το τμήμα πωλήσεων για εισπράξεις πελατών
  • Βιβλίο εσόδων/εξόδων ανά μήνα
  • Καταχώρηση κωδικών αποθήκης / τήρηση ισοζυγίου
  • Τήρηση καρτελών πελατών/προμηθευτών
  • Έκδοση δελτίων αποστολής /τιμολογίων – παραστατικών λιανικών πωλήσεων
  • Καταχώρηση εξόδων - δαπανών - αγορών εσωτερικού/ενδοκοινοτικών αγορών
  • Μηνιαία τήρηση Vies (ενδοκοινοτικές παραδόσεις & αποκτήσεις – έντυπα Φ4 & Φ5
  • Δήλωση Intrastat / μήνα
  • Περιοδική δήλωση ΦΠΑ - έντυπο Φ2 / τρίμηνο
  • Εργάνη/μεταβολές τροποποιούμενου ωραρίου πωλητών/εβδομάδα
  • Πληρωμές προμηθευτών/ δαπανών/ μισθοδοσίας υπαλλήλων

Προσόντα

  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Ευχέρεια στη χρήση H/Y (Excel, Outlook, Word)
  • Πολύ καλή χρήση της αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή γνώση ERP Softone
  • Εξοικείωση με καθεστώς MYDATA
  • Ευχέρεια στο multitasking
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Άνεση στη γραπτή επικοινωνία
  • Διάθεση για εργασία

Παροχές

  • Aνταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • 8ώρη απασχόληση, Δευτέρα-Παρασκευή
  • Φιλικό εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης σε μια κορυφαία στον κλάδο εταιρία

Τηλέφωνο: 210 6820478

Χαλάνδρι
Με μεγάλη εμπειρία