Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 12 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Ο Όμιλος Εταιρειών BERTO LUCCI με κυρίαρχη θέση στην εμπορία ανδρικών ενδυμάτων και παρεμφερών ειδών, αναζητά για τα γραφεία του στην Αθήνα Βοηθό Λογιστή πεπειραμένο/η σε βιβλία Β και Γ κατηγορίας.

ΒΟΗΘΟ ΛΟΓΙΣΤΗ

Κύριες αρμοδιότητες

  • Καταχωρίσεις παραστατικών, τήρηση μητρώου παγίων, δηλώσεων ΦΠΑ, ΦΜΥ, εισοδήματος κ.λπ.
  • Σύνταξη μισθοδοτικών καταστάσεων.
  • Καταχώρηση, έλεγχος και παρακολούθηση δαπανών.
  • Συνεργασία με τον προϊστάμενο λογιστηρίου της εταιρίας.
  • Έλεγχος My Data.

Προσόντα

  • Τουλάχιστον 5ετής προϋπηρεσία σε λογιστήρια αντίστοιχων εταιρειών.
  • Πολύ καλή γνώση ERP συστημάτων και ΜS Office.
  • Πολύ καλή γνώση ΕΛΠ, ΦΠΑ, φορολογίας εισοδήματος Νομικών Προσώπων.
  • Πολύ καλή γνώση εργατικών και ασφαλιστικών.
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας επιθυμητή.

H εταιρία προσφέρει:

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας και πνεύμα συνεργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Πλήρη απασχόληση
Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία