Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Λογιστικό γραφείο στο Νέο Ψυχικό αναζητά βοηθό λογιστή με σχέση εργασίας
αορίστου χρόνου πλήρης απασχόλησης.

Περιγραφή θέσης:
• Δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος
• ΦΠΑ
• Καταχώριση παραστατικών σε απλογραφικά και διπλογραφικά βιβλία
• Χρήση εφαρμογής MyData
• Διαχείριση μισθοδοσίας
• Σύνταξη και υποβολή δηλώσεων ΦΜΥ, ιδιωτικών συμφωνητικών, μισθωτηρίων κλπ.
• Δηλώσεις περιουσιακής κατάστασης
• Υποστήριξη στις λοιπές εργασίες του λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα:
• Πτυχιούχος ΤΕΙ ή ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
• Πολύ καλή γνώση αγγλικών και χειρισμού Η/Υ
• Ευχέρεια στη καταχώρηση τιμολογίων, στη σύνταξη δηλώσεων – φορολογικών
υποχρεώσεων
• Γνώσεις γενικής λογιστικής
• Γνώση ΕΛΠ, κώδικα Φορολογίας Εισοδήματος και ΦΠΑ
• Γνώση των φορολογικών διαδικασιών και υποχρεώσεων
• Προϋπηρεσία σε λογιστικό γραφείο ή λογιστήριο εταιρείας
• Προϋπηρεσία σε περιβάλλον ERP συστήματος
• Επικοινωνιακές ικανότητες και πνεύμα ομαδικής εργασίας
• Οργάνωση της εργασίας και τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων

Απαραίτητη η κατοχή μεταφορικού μέσου.

Προσφέρεται πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων.

Αποστολή βιογραφικού στο marili-kk@hotmail.com

Αθήνα
πριν 11 μέρες