Για εργοδότες
Λογιστή – Αναλυτή Βιομηχανικού Κόστους

Η εταιρεία Π.Γ. NIKAΣ Α.Β.Ε.Ε., μια από τις μεγαλύτερες και ταχύτερα αναπτυσσόμενες βιομηχανικές επιχειρήσεις τροφίμων, επιθυμεί να προσλάβει άμεσα:

Η θέση αναφέρεται στο Διευθυντή Οικονομικής Ανάλυσης και έχει ως αντικείμενο τον υπολογισμό, τον έλεγχο και την ανάλυση του μηνιαίου κόστους των προϊόντων, βάσει των αρχών κοστολόγησης της εταιρείας και των απαιτήσεων της Ελληνικής Νομοθεσίας και των Διεθνών Λογιστικών Προτύπων.

Κύρια Καθήκοντα-Αρμοδιότητες:

  • Εποπτεία των μηνιαίων απογραφών και έλεγχος αποθεμάτων
  • Καταλογισμός εξόδων παραγωγής στα προϊόντα
  • Έλεγχος κόστους προϊόντων
  • Συμφωνία αναφορών κόστους με βιβλία της εταιρείας
  • Διενέργεια προβλέψεων κόστους και παρακολούθηση και επεξήγηση των διαφορών
  • Υποστήριξη μηνιαίων και ετήσιων αποτελεσμάτων
  • Προϋπολογισμός κόστους παραγωγής
  • Συνεργασία με τα λοιπά τμήματα της εταιρείας και τους φορείς ελέγχου
  • Παροχή αξιόπιστων οικονομικών στοιχείων και αναφορών (reporting) προς τη Διοίκηση της εταιρείας

Ο/Η  Ιδανικός/ή Υποψήφιος/α  πρέπει να διαθέτει τα εξής προσόντα:

  • Προϋπηρεσία 3 έτη κατ' ελάχιστο σε ανάλογη θέση/ αντικείμενο
  • Κάτοχος Πτυχίου Οικονομικής κατεύθυνσης, Μεταπτυχιακός τίτλος σε σχετικό αντικείμενο θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Πολύ καλή γνώση λογιστικής και αρχών κοστολόγησης
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office) και Λογιστικών φύλλων
  • Πολύ καλή γνώση συστημάτων ERP, γνώση του συστήματος SAP θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας, κριτική σκέψη και ορθή διαχείριση χρόνου

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Παροχή ασφαλιστικού προγράμματος υγείας
  • Καθημερινή μεταφορά του προσωπικού προς και από τις εγκαταστάσεις της εταιρείας
  • Λειτουργία εστιατορίου με δωρεάν γεύματα
  • Διάθεση προϊόντων
  • Συνεχή εκπαίδευση και υποστήριξη στο χώρο εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης

Για όλες τις υποψηφιότητες θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα

Άγιος Στέφανος
πριν 10 μέρες