Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η Amco S.A. ιδρύθηκε το 2003 από μια ομάδα έμπειρων και καταρτισμένων στελεχών με σκοπό την παροχή ολοκληρωμένων λύσεων αυτοματισμού υψηλής τεχνολογίας και γενικότερα την υλοποίηση σύνθετων έργων πληροφορικής και επικοινωνιών.                          Σταδιακά, από το 2003,  η Amco έχει αποκτήσει ηγετική θέση στην ελληνική αγορά τόσο στα συστήματα έκδοσης εισιτηρίων και πληροφόρησης επιβατών όσο και στα συστήματα πληροφόρησης τεχνολογίας LED. Η εταιρεία έχει παρουσία σε περισσότερες από 10 χώρες και έχει υλοποιήσει με επιτυχία εκατοντάδες έργα για ιδιωτικό και δημόσιο τομέα.

Η εταιρία AMCO ABEE επιθυμεί να προσλάβει:

 Βοηθό Λογιστηρίου
Κωδικός θέσης: ASSAC_1

Αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση και Ενημέρωση του εμπορολογιστικού συστήματος
  •  Έλεγχος  και καταχώρηση παραστατικών, παγίων, αγορών
  • Συμφωνίες πελατών προμηθευτών
  • Οικονομική παρακολούθηση των έργων της εταιρείας και τιμολόγηση αυτών
  • Είσπραξη υπολοίπων πελατών
  • Επικοινωνία με συνεργάτες, προμηθευτές, πιστωτές και δημόσιους φορείς
  • Reporting διοίκησης

Προσόντα:

  • Πτυχίο οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης (ΑΤΕΙ, ΙΕΚ)
  • Γνωση ΕΛΠ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση επιθυμητή
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση της κείμενης φορολογικής, εργατικής και λογιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση Microsoft Office
  • Επιθυμητή γνώση MS Navision
  • Οργανωτικές ικανότητες, προσαρμοστικότητα, ομαδικότητα, τυπικότητα

Παροχές:

  • Σταθερή, πλήρης απασχόληση
  • Φιλικό και δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

Μοσχάτο