Για εργοδότες
Κωδ:ΛΟΓ01-2024
ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ
πριν 22 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Αρμοδιότητες

  • Οργάνωση επίβλεψη και συντονισμός όλων των εργασιών του λογιστηρίου με στόχο την εύρυθμη λειτουργία του τμήματος.
  • Τήρηση του μητρώου παγίων και καταχώρηση δαπανών όταν απαιτείται.
  • Συμφωνία Γενικής Λογιστικής και Εμπορικής Διαχείρισης (Αποθήκης – Πελατών – Προμηθευτών – Αξιογράφων ) .
  • Παρακολούθηση τραπεζικών λογαριασμών (όψεως και δανείων ), factoring και leasing.
  • Κλείσιμο έτους και σύνταξη οικονομικών καταστάσεων .
  • Σύνταξη και υποβολή όλων των φορολογικών δηλώσεων και διεκπεραίωση όλων των υποχρεώσεων της εταιρείας στις αρχές.
  • Βιομηχανική κοστολόγηση.
  • Σύνταξη και παρακολούθηση των ταμειακών ροών .
  • Σύνταξη μηνιαίων αναφορών στη Διοίκηση.
  • Επικοινωνία και επίλυση υποθέσεων µε δημόσιες αρχές.

Απαραίτητα προσόντα και χαρακτηριστικά

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ λογιστικής/οικονομικής κατεύθυνσης
  • Άδεια Ο.Ε.Ε. Α’ τάξης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε  λογιστική/ελεγκτική εταιρεία ή οργανωμένο λογιστήριο (με ανάλογες αρμοδιότητες).
  • Άριστη γνώση των Ελληνικών Λογιστικών Προτύπων καθώς και της φορολογικής και εργατικής νομοθεσίας.
  • Άριστη γνώση χειρισμού  Η/Υ, MS Office, ERP .
  • Οργανωτικές , διοικητικές και επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Τήρηση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων .
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο σταθερών αποδοχών.
  • Παροχή εταιρικού αυτοκινήτου
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Διαρκής εκπαίδευση στον κλάδο.
Αχαρνές
Με μεγάλη εμπειρία