Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστή Εργοταξίου (Μήλος)
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΜήλοςΤοποθεσία
Μήλος
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η ΤΕΡΝΑ Α.Ε. εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Βοηθό Λογιστή Εργοταξίου (Μήλος)

Αρμοδιότητες:

  • Υποστηρίζει την παρακολούθηση & εκτέλεση των καθημερινών λογιστικών εργασιών και διαδικασιών
  • Προβαίνει σε λογιστικές καταχωρίσεις
  • Παραλαμβάνει και ελέγχει την ορθότητα των παραστατικών με βάση τις αντίστοιχες παραγγελίες και συμβάσεις
  • Προβαίνει σε συμφωνία λογαριασμών γενικής λογιστικής και επιμέρους υποσυστημάτων
  • Εκδίδει τα Δελτία Αποστολής
  • Διασφαλίζει την ορθή αρχειοθέτηση εγγράφων
  • Συνεργάζεται και επικοινωνεί με το Κεντρικό Λογιστήριο, άλλες Διευθύνσεις και με εξωτερικούς φορείς για την οργάνωση και διεκπεραίωση των λογιστικών εργασιών του έργου
  • Συνεργάζεται με τη Διεύθυνση Προσωπικού σε θέματα μισθοδοσίας και παρακολούθησης προσωπικού
  • Διασφαλίζει την εφαρμογή των εσωτερικών διαδικασιών του λογιστηρίου και τηρεί τα τιθέμενα χρονοδιαγράμματα των εργασιών

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ Οικονομικής / Λογιστικής κατεύθυνσης
  • 3 έτη κατ’ ελάχιστο εργασιακής εμπειρίας σε θέσεις σχετικές με λογιστήριο
  • Σχετική εργασιακή εμπειρία σε εργοτάξιο ή / και Τεχνική Δ/νση, θα εκτιμηθεί
  • Γνώση πολιτικών και διαδικασιών
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε SAP ή σε άλλα συστήματα ERP

Δεξιότητες:

  • Εξαιρετικές δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Καλές δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
Μήλος