Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Η εταιρεία Μedis Pharmacon AE με αντικείμενο το εμπόριο παραφαρμακευτικών ειδών αναζητά Βοηθό Λογιστή

Αρμοδιότητες :

· Tήρηση απλογραφικών – διπλογραφικών βιβλίων

· Καταχώρηση παραστατικών εξόδων.

· Καταχώρηση και παρακολούθηση τραπεζών

· Παρακολούθηση υπολοίπων λογαριασμών λογιστικής

· Συγκέντρωση στοιχείων για φορολογικές δηλώσεις

· Ενημέρωση και αποστολή αναφορών ( reports)

· Προετοιμασία μηνιαίων δηλώσεων

· Γνώση φορολογικής νομοθεσίας

· Συμφωνία εμπορικού – γεν. λογιστικής

· Συμφωνία my data

· Καταχώρηση και έλεγχος λογιστικών εγγράφων

· Ενημέρωση παγίων

· Υποστήριξη στην διαχείριση εργασιακών θεμάτων ( προσλήψεις , άδειες , συμβάσεις και προγράμματα προσωπικού )

· Γνώση χειρισμού και διαδικασιών συστήματος ΕΡΓΑΝΗ και Ψηφιακής κάρτας ( πρόγραμμα epsilon net)

Aπαραίτητα προσόντα :

· Πτυχίο ΑΕΙ /ΤΕΙ με οικονομική ή λογιστική κατεύθυνση

· Εμπειρία χειρισμού ERP

· Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε Διπλογραφικό Σύστημα

· Ομαδικό πνεύμα & ενδιαφέρον για το λογιστικό αντικείμενο

· Απαραίτητες δεξιότητες : προγραμματισμός και οργάνωση , λήψη αποφάσεων, αναλυτική σκέψη , συνέπεια και ομαδικότητα

· Συνέπεια στην τήρηση προθεσμιών και πλάνων

· Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης και χρόνου

· Μεθοδικότητα , αποτελεσματικότητα , οργάνωση , ορθότητα καταχωρήσεων

Τι προσφέρουμε :

· Ευχάριστο & φιλικό περιβάλλον εργασίας

· Μόνιμη θέση εργασίας

· Σταθερές μηνιαίες αποδοχές

· Πλήρης απασχόληση

Ταύρος
πριν 4 ώρες