Για εργοδότες
Λογιστής / Λογίστρια
ΆλιμοςΤοποθεσία
Άλιμος
πριν 19 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Αναζητούμε υποψήφιους/ες με δυναμικό, θετικό και εξωστρεφή χαρακτήρα, σοβαρότητα, συνέπεια και αυτοπεποίθηση, καθώς και υψηλό επίπεδο γνώσεων στο αντικείμενο της λογιστικής και της φορολογίας, οι οποίοι θα είναι σε θέση να αναλάβουν άμεσα ενεργό ρόλο και να δραστηριοποιηθούν στην περιοχή των Νοτίων προαστίων της Αττικής.

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων & λογιστικών εγγραφών διπλογραφικών βιβλίων. Ενημέρωση και τήρηση φορολογικών βιβλίων
  • Γνώση ΔΛΠ, ΕΛΠ, ΚΦΕ, ΚΦΔ , MYDATA, έκδοσης και υποβολής ΦΠΑ, VIES & παρακρατούμενων φόρων (υπολογισμός φορολογικών υποχρεώσεων και υποβολή σχετικών δηλώσεων)
  • Συμφωνία υπολοίπων-καρτελών
  • Παρακολούθηση τραπεζικών λογαριασμών
  • Λοιπές λογιστικές εργασίες
  • Φυσική αρχειοθέτηση παραστατικών & εγγράφων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης ΑΕΙ - ΤΕΙ - ΙΕΚ
  • Τριετής εμπειρία τήρησης διπλογραφικών βιβλίων και λογιστικών διαδικασιών
  • Πολύ καλή γνώση μηχανογραφικών εφαρμογών γραφείου MS office (κυρίως excel)
  • Επιθυμητή γνώση εφαρμογής SoftOne
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Προσωπικά Χαρακτηριστικά

  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Δεξιότητες επικοινωνίας
  • Συνέπεια και υπευθυνότητα
  • Ικανότητα προσαρμογής σε διαφορετικούς χώρους εργασίας

Η εταιρεία προσφέρει

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή Εκπαίδευση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
Άλιμος