Για εργοδότες
Κωδ:KClSA1024
Senior Accountant
πριν 13 ώρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Λογιστική εταιρεία με πολυετή παρουσία στα πλαίσια της ανάπτυξής της αναζητά για επισκέψεις σε πελάτες :

Λογιστή - Φοροτεχνικό (Senior Accountant)

(Κωδ. Θέσης: KClSA1024)

Αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος και επίβλεψη καταχώρισης παραστατικών σε διπλογραφικό σύστημα
  • Έλεγχος , προετοιμασία και υποβολή των μηνιαίων & ετήσιων φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, Intrastat , Listing ,Φ.Ε, Ε3 ,παρακρατούμενοι φόροι κ.λπ.)
  • Συντονισμός και συνεργασία με ορκωτούς & εξωτερικούς λογιστές
  • Προετοιμασία και συμμετοχή στην δημοσίευση Ετήσιων Οικονομικών Καταστάσεων σε αρμόδιες αρχές (Ισολογισμοί, Αποτελέσματα Χρήσης)
  • Έλεγχο και εφαρμογή διαδικασιών για τον προσδιορισμό, περιοδικών και ετήσιων φορολογικών υποχρεώσεων
  • Συμφωνίες Ισοζυγίων Γενικής Λογιστικής , Εμπορικής Διαχείρισης και Αποθηκών .
  • Προγραμματισμό των φορολογικών υποχρεώσεων της επιχείρησης και τη διαρκή παρακολούθηση του λογιστηρίου για την πιστή εφαρμογή του.

 Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος/η Α.Ε.Ι. Λογιστικής ή Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία άνω των 5 ετών, σε αντίστοιχη θέση , σε ελεγκτική εταιρεία ή λογιστικό γραφείο
  • Εμπειρία σε λογιστική παρακολούθηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Άριστη γνώση MS Office (Word, Excel), ERP προγραμμάτων (Soft1)
  • Πολύ καλή γνώση My Data και Φορολογία Εισοδήματος
  • Ευελιξία στη διαχείριση πολλαπλών εργασιών υπό πίεση, και ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Τήρηση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων και προθεσμιών

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Εταιρικό Αυτοκίνητο
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών .
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας & δυνατότητες εξέλιξης
  • Συμμετοχή σε σεμινάρια επαγγελματικής ανάπτυξης και επιμόρφωσης
  • Laptop & έξοδα κίνησης

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Άγιος Δημήτριος
Με μεγάλη εμπειρία